Co to jest leasing pracowników ?

Leasing pracowniczy staje się ostatnio coraz popularniejszy. W dobie masowej produkcji i różnych stawek za prace wypożyczanie pracowników działa świetnie, a wiele osób decyduje się wziąć w nim udział. Czym tak naprawdę jest leasing pracowników ? Jak działa ? Czy warto z niego skorzystać ? Odpowiedzi na te pytania poniżej.

Czym jest leasing pracowniczy ?

Leasing pracowniczy to wypożyczanie pracowników poprzez jednego pracodawcę do innej firmy. Wypożyczyć można osoby na określony czas lub do konkretnego projektu. Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w takiej działalności. Nie działają one w tej samej branży co zleceniobiorca, ale zajmują się rekrutacją, weryfikacją oraz rozliczaniem stosunku pracy. W takich firmach zatrudnienie mogą znaleźć różne osoby z różnych branż, a po podpisaniu umowy są wypożyczane do docelowych pracodawców.

Bardzo popularne są również firmy działające międzynarodowo. W różnych krajach panują różne warunki zatrudnienia, co powoduje, że obywatele niektórych państw chętniej chcą pracować w innych krajach. Wielu polaków szukających pracy za granicą udaje się do takich miejsc, gdzie są zatrudniani, a następnie wypożyczalni za granice.

Najlepszym przykładem leasingu pracowniczego w Polsce są pracownicy z Ukrainy. Wiele firm oferuje usługi zagranicznych obywateli, którzy posiadają takie same umiejętności co Polacy, a zadowalają się najniższą stawką w Polsce. Firmy takie są wyspecjalizowane w takim procesie. Posiadają profesjonalnych rekruterów, którzy przygotowują kandydatów na Ukrainie i relokacja do Polski.

Leasing pracowników z Ukrainy oferuje np. Laxowork. Sprawdź oferty na ich stronie internetowej. Dodatkowo umieszczane są tam oferty pracy dla Ukraińców, więc działanie firmy z pewnością jest szybkie.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 14 =