Bliźnięta – dwa osobne wózki, czy jeden wspólny?

Przyjście na świat bliźniaków zawsze stanowi wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. Zarówno pod względem nowej organizacji dnia, jak i przygotowania wyprawki. Takie produkty jak ubranka, butelki czy smoczki wystarczy kupić w większej ilości. Większy problem może natomiast sprawić wybór wózka. W przypadku bliźniąt musimy podjąć decyzję, czy zdecydujemy się na dwa pojedyncze pojazdy, czy na jeden podwójny. A jeśli jeden, to ważne jest także ułożenie gondoli lub siedzisk spacerówki.

Pojedyncze wózki dla bliźniąt

Zakup dwóch pojedynczych wózków dla bliźniąt nie zawsze się sprawdzi. Pojedyncze wózki co prawda są znacznie lżejsze i łatwiej się prowadzą, ale w przypadku takiego wyboru nie jesteśmy w stanie samodzielnie zabrać dwójki dzieci na spacer. Dlatego taki wybór sprawdzi się tylko w przypadku, gdy oboje rodziców ma możliwość częstego wychodzenia na wspólne spacery lub istnieje możliwość pomocy ze strony babci czy innej bliskiej osoby. Niektóre wózki można ze sobą połączyć specjalnymi klamrami, jednak nie zawsze jest to idealne wyjście. Razem będą one miały jeszcze większą szerokość, niż jeden wózek podwójny.

Podwójne wózki dla bliźniąt

Wózki bliźniacze posiadające dwie gondole lub dwa siedziska na jednym stelażu to dobry wybór, jeśli z dziećmi wychodzi jedna osoba. Taki pojazd jest nieco lżejszy i węższy, niż dwa pojedyncze połączone ze sobą (choć nadal może sprawiać problem ze skorzystaniem z windy, z wejściem do sklepu czy podróżowaniem komunikacją miejską). Po podjęciu decyzji o podwójnym wózku rodzice muszą się także zastanowić jaki model będzie najwygodniejszy dla nich i ich dzieci. Czy lepiej sprawdzi się ułożenie pociech obok siebie, dzięki czemu będą miały dobry widok podczas spaceru oraz kontakt ze sobą. Czy też lepszym wyborem będą miejsca jedno za drugim lub pod drugim. Taki wózek jest niemal tak wąski jak ten pojedynczy, ale za to jest znacznie dłuższy, a dzieci podczas spaceru mają ograniczony widok. Wybór wózka powinien być więc zawsze uzależniony od osobistych preferencji i tego, czy sprawdzi się w rejonie, w którym będziemy odbywać spacery.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =