Jak przetransportować towar ponadgabarytowy za granicę?

Transport ponadgabarytowy wymaga zorganizowania odpowiedniego pojazdu, a w przypadku transportu zagranicznego również uzyskania stosownych pozwoleń czy pilotażu. W związku z tym warto skorzystać z oferty firmy transportowej, która zajmuje się tym profesjonalnie. Taką ofertę znajdziesz na stronie internetowej: https://tsl-nordic.com/.

Czym są towary ponadgabarytowe?

Zacznijmy od wyjaśnienia definicji towarów ponadgabarytowych. To wszystkie ładunki, których masa, jak i wymiary przekraczają standardowe normy określone w przepisach. W związku z tym ich szerokość jest większa niż 2,5 m, długość naczepy przekracza 16,5 m a przyczepy 18,5 m. Z kolei wysokość 4 m, a masa 42 tony. Co ważne, ładunek nie musi przekraczać wszystkich wymienionych parametrów, wystarczy jeden z nich. Wbrew powszechnym opiniom normy może przekraczać nawet niewielki ładunek. Najczęściej dotyczy to metalowych elementów konstrukcji i maszyn. W każdym z tych przypadków należy dopasować odpowiedni pojazd do wymiarów ładunku, a  przekraczając granicę, należy również dostosować dokumentację do wymogów transportu międzynarodowego. W ten sposób można uniknąć kosztownych kar finansowych, jak i innych problemów administracyjnych.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =