Zawory rozprężne układów klimatyzacji – co warto wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym są?

Zawory rozprężne układów klimatyzacji to ważne elementy systemów klimatyzacji. Służą do sterowania przepływem czynnika chłodniczego do parownika, który jest elementem schładzającym powietrze przed dostaniem się do kabiny.

Jakie są rodzaje?

Istnieje kilka rodzajów zaworów rozprężnych i mogą być one elektryczne lub pneumatyczne. Pneumatyczne zawory rozprężne wykorzystują sprężone powietrze do ich otwierania i zamykania, natomiast elektryczne wykorzystują energię elektryczną. Elektryczne zawory rozprężne są bardziej złożone niż pneumatyczne i wymagają dodatkowej konserwacji, ponieważ posiadają ruchome części.

Jakie są cele?

Głównym celem zaworów rozprężnych jest umożliwienie ucieczki nadmiaru czynnika chłodniczego do atmosfery, gdy osiągnie on określone ciśnienie wewnątrz układu. Jest to konieczne, ponieważ jeśli w klimatyzatorze jest zbyt dużo czynnika chłodniczego, spowoduje to problemy w systemie AC Twojego samochodu, w tym:

– Zbyt wysokie ciśnienie wewnątrz układu AC Twojego pojazdu. Może to spowodować wycieki ze złączek lub uszkodzenie uszczelek i węży w układzie AC samochodu.

– Przegrzanie elementów takich jak sprężarki i skraplacze z powodu nadmiernego wzrostu ciśnienia w ich obrębie. Może to spowodować uszkodzenie tych elementów, a także zmniejszenie ich wydajności, co prowadzi do zwiększenia kosztów energii dla Ciebie.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://climapartner.pl/10228-zawory-rozprezne-ukladow-klimatyzacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Statuetki jako sposób docenienia pracownika
Statuetki jako sposób docenienia pracownika
Statuetki jako sposób na docenienie pracownika to dobry przykład tego, jak drobne upominki, takie jak trofea czy plakietki, mogą pokazać, […]
Koperty bezpieczne – niezawodne rozwiązania w transporcie dokumentów i pieniędzy
Koperty bezpieczne – niezawodne rozwiązania w transporcie dokumentów i pieniędzy
Zdarza się, że pojawia się potrzeba transportu ważnych dokumentów lub dużych sum pieniędzy. Pierwsze, co przychodzi wtedy na myśl to […]
Na co zwrócić uwagę, wybierając letnie opony do samochodu?
Na co zwrócić uwagę, wybierając letnie opony do samochodu?
Jednym z kluczowych wymogów w przypadku eksploatacji samochodu osobowego jest wymiana opon zimowych na letnie. Wybór tych konstrukcji nie jest […]