Prozdrowotne właściwości zielonej herbaty liściastej

Zielona herbata to rodzaj herbaty, do produkcji której używa się niefermentowanych liści. Liście są podgrzewane, aby zatrzymać fermentację, a następnie suszone, aby zapobiec utlenianiu.

Zielona herbata zyskuje na popularności w ostatnich latach, zwłaszcza że więcej badań pokazuje, że może pomóc w poprawie zdrowia. Wykazano, że zielona herbata ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym:

Pomaga w utracie wagi

Zielona herbata zawiera kofeinę, która może zwiększyć Twój metabolizm i spalić tłuszcz. Zawiera również katechiny, przeciwutleniacz, który pomaga rozbić komórki tłuszczowe i zapobiega tworzeniu się nowych. Dobrej jakości zieloną herbatę liściastą znajdziemy m.in. pod wskazanym adresem internetowym https://ha-herbatykawy.pl/pl/c/Herbaty-zielone/32.

Chroni przed chorobami serca i rakiem

Badania sugerują, że zielona herbata może pomóc w ochronie przed chorobami serca poprzez obniżenie poziomu cholesterolu i zapobieganie zakrzepom krwi . Może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów raka poprzez zapobieganie wzrostowi guzów.

Chroni przed chorobą Alzheimera

Badania sugerują, że zielona herbata może pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera poprzez ochronę komórek mózgowych przed degeneracją. Może również zmniejszyć ilość beta-amyloidu, białka, które gromadzi się w komórkach nerwowych mózgu i jest związane z chorobą Alzheimera.

Chroni przed chorobami wątroby

Badania sugerują, że zielona herbata może chronić przed uszkodzeniem wątroby poprzez zmniejszenie ilości tłuszczu w wątrobie. Może również zapobiegać stłuszczeniowej choroby wątroby i marskości wątroby poprzez zapobieganie zapaleniu i uszkodzeniu komórek.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 18 =