Prozdrowotne właściwości zielonej herbaty liściastej

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zielona herbata to rodzaj herbaty, do produkcji której używa się niefermentowanych liści. Liście są podgrzewane, aby zatrzymać fermentację, a następnie suszone, aby zapobiec utlenianiu.

Zielona herbata zyskuje na popularności w ostatnich latach, zwłaszcza że więcej badań pokazuje, że może pomóc w poprawie zdrowia. Wykazano, że zielona herbata ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym:

Pomaga w utracie wagi

Zielona herbata zawiera kofeinę, która może zwiększyć Twój metabolizm i spalić tłuszcz. Zawiera również katechiny, przeciwutleniacz, który pomaga rozbić komórki tłuszczowe i zapobiega tworzeniu się nowych. Dobrej jakości zieloną herbatę liściastą znajdziemy m.in. pod wskazanym adresem internetowym https://ha-herbatykawy.pl/pl/c/Herbaty-zielone/32.

Chroni przed chorobami serca i rakiem

Badania sugerują, że zielona herbata może pomóc w ochronie przed chorobami serca poprzez obniżenie poziomu cholesterolu i zapobieganie zakrzepom krwi . Może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów raka poprzez zapobieganie wzrostowi guzów.

Chroni przed chorobą Alzheimera

Badania sugerują, że zielona herbata może pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera poprzez ochronę komórek mózgowych przed degeneracją. Może również zmniejszyć ilość beta-amyloidu, białka, które gromadzi się w komórkach nerwowych mózgu i jest związane z chorobą Alzheimera.

Chroni przed chorobami wątroby

Badania sugerują, że zielona herbata może chronić przed uszkodzeniem wątroby poprzez zmniejszenie ilości tłuszczu w wątrobie. Może również zapobiegać stłuszczeniowej choroby wątroby i marskości wątroby poprzez zapobieganie zapaleniu i uszkodzeniu komórek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Konserwacja motocykla – jak przygotować go na zimę?
Konserwacja motocykla – jak przygotować go na zimę?
Sezon letni jest czasem relaksu i rozrywki ciepłe dni. Koniec sezonu wiosenno – letniego oznacza zwykle również odstawienie motocykla do […]
Militaria – jakie zabawki warto kupić chłopcu?
Militaria – jakie zabawki warto kupić chłopcu?
Militaria wzbudzają duże zainteresowanie nie tylko u małych chłopców, lecz także u dorosłych mężczyzn. Bardzo często zagadnienia dotyczące służb mundurowych […]
Dodatki, które dodadzą stylu każdemu pomieszczeniu
Dodatki, które dodadzą stylu każdemu pomieszczeniu
Całe mieszkanie można zaaranżować w taki sposób, aby poszczególne elementy wyposażenia odpowiadały na konkretne potrzeby użytkowników. Ogromny wybór materiałów aranżacyjnych, […]