Prozdrowotne właściwości zielonej herbaty liściastej

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zielona herbata to rodzaj herbaty, do produkcji której używa się niefermentowanych liści. Liście są podgrzewane, aby zatrzymać fermentację, a następnie suszone, aby zapobiec utlenianiu.

Zielona herbata zyskuje na popularności w ostatnich latach, zwłaszcza że więcej badań pokazuje, że może pomóc w poprawie zdrowia. Wykazano, że zielona herbata ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym:

Pomaga w utracie wagi

Zielona herbata zawiera kofeinę, która może zwiększyć Twój metabolizm i spalić tłuszcz. Zawiera również katechiny, przeciwutleniacz, który pomaga rozbić komórki tłuszczowe i zapobiega tworzeniu się nowych. Dobrej jakości zieloną herbatę liściastą znajdziemy m.in. pod wskazanym adresem internetowym https://ha-herbatykawy.pl/pl/c/Herbaty-zielone/32.

Chroni przed chorobami serca i rakiem

Badania sugerują, że zielona herbata może pomóc w ochronie przed chorobami serca poprzez obniżenie poziomu cholesterolu i zapobieganie zakrzepom krwi . Może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów raka poprzez zapobieganie wzrostowi guzów.

Chroni przed chorobą Alzheimera

Badania sugerują, że zielona herbata może pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera poprzez ochronę komórek mózgowych przed degeneracją. Może również zmniejszyć ilość beta-amyloidu, białka, które gromadzi się w komórkach nerwowych mózgu i jest związane z chorobą Alzheimera.

Chroni przed chorobami wątroby

Badania sugerują, że zielona herbata może chronić przed uszkodzeniem wątroby poprzez zmniejszenie ilości tłuszczu w wątrobie. Może również zapobiegać stłuszczeniowej choroby wątroby i marskości wątroby poprzez zapobieganie zapaleniu i uszkodzeniu komórek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na zakup zamka elektrycznego?
Dlaczego warto się zdecydować na zakup zamka elektrycznego?
Zamek elektryczny to świetny sposób na zamknięcie Twoich drzwi. Jest łatwy w instalacji i zapewni Ci spokój ducha. Nie musisz […]
Części i akcesoria, które przydadzą się w każdym warsztacie samochodowym
Części i akcesoria, które przydadzą się w każdym warsztacie samochodowym
Profesjonalny warsztat samochodowy powinien być wyposażony nie tylko w podstawowe elementy mechaniczne, ale i w akcesoria, które korzystnie wpłyną na […]
Dekoracja stołu komunijnego – pomysły, które zachwycą wszystkich
Dekoracja stołu komunijnego – pomysły, które zachwycą wszystkich
Organizacja Pierwszej Komunii Świętej to przedsięwzięcie wymagające wielu przygotowań i podjęcia kilku istotnych decyzji. Duże znaczenie ma zwłaszcza wybór odpowiednich […]