Jak przygotowywać się zimą do triathlonu?

Triathlon to wymagająca dyscyplina sportowa, składająca się z jazdy na rowerze, biegania i pływania. Jeśli ktoś myśli poważnie o uprawianiu tego rodzaju wieloboju, konieczne jest odpowiednie przygotowanie, które pozwoli cieszyć się coraz lepszymi osiągnięciami, przy jednoczesnym uniknięciu kontuzji i wszelkiego rodzaju urazów. Podczas zimowych miesięcy trenowanie staje się nieco utrudnione, ze względu na niskie temperatury i niesprzyjające warunki atmosferyczne, jednak osobom, które chcą trenować, zimowe miesiące z całą pewnością nie pokrzyżują planów. Z odpowiednią odzieżą żadne temperatury nie będą nam straszne! Jeśli nie chcemy rezygnować z treningów na dworze, zadbajmy o swój komfort termiczny. Bielizna termiczna, sportowa czapka, komin i rękawiczki pozwolą nam trenować bez ryzyka przeziębienia się.

Treningi wewnątrz i na zewnątrz

W zimie warto ustalić sobie, ile czasu chcemy spędzać na siłowni i basenie, a ile na treningach odbywających się na dworze.

Szukając odpowiedniej odzieży, zajrzyjmy na stronę https://www.runshop.pl/stroje-triathlonowe-do-startu,c134.html, gdzie znajdziemy wiele wysokiej jakości modeli dedykowanych triathlonistom. Podczas zimowych treningów szczególną uwagę należy poświęcać diecie. Oprócz standardowej ilości kalorii, których potrzebowaliśmy do tej pory, należy uwzględnić również te, których nasz organizm będzie potrzebował na utrzymywanie stałej temperatury organizmu. Po treningach nie zaniedbujmy rozciągania i uważajmy, aby nie wychodzić na dwór bezpośrednio po ćwiczeniach. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko przeziębienia się.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 8 =