Jakie korzyści można odnieść z treningu z elektrostymulacją mięśni?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektrostymulacja to metoda, która pozwala trenować mięśnie w sposób elektromechaniczny. Mięśnie są aktywowane przez impulsy elektryczne, które powodują ich skurcz i rozluźnienie. Technologia ta jest stosowana od dziesięcioleci w dziedzinie medycyny, ale dopiero niedawno została zaadaptowana do użytku przez sportowców. Jest to możliwe m.in. za sprawą takich firm, jak https://meonems.pl/baza-wiedzy/trening-ems-bez-tajemnic-co-warto-wiedziec-przed-rozpoczeciem-tej-formy-treningu/, które umożliwiają odbycie treningu EMS przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Jakie są główne zalety tej metody?

Główną zaletą jest to, że pozwala ona trenować mięśnie bez dodatkowego obciążania ich. Impulsy elektryczne wywołują taką samą reakcję, jak w przypadku podnoszenia ciężarów lub przenoszenia ciężkiego sprzętu, ale bez powodowania jakichkolwiek szkód dla stawów lub ścięgien. To sprawia, że elektrostymulacja jest doskonałym sposobem na rehabilitację kontuzji lub utrzymanie poziomu sprawności w okresie wymuszonego odpoczynku (np. po operacji).

Kolejną korzyścią jest to, że elektrostymulacja pozwala na trening w domu bez konieczności chodzenia na siłownię za każdym razem, gdy chcesz ćwiczyć. Można z niej korzystać również w czasie podróży, dzięki czemu nie trzeba opuszczać treningu tylko dlatego, że jest się poza domem przez kilka dni lub tygodni (a nawet dłużej).

Inne zalety tego typu treningu

Relaks

Elektroterapia pomaga również obniżyć poziom stresu poprzez rozluźnienie ciała, dzięki czemu pacjent czuje się mniej niespokojny. Może to być szczególnie korzystne, jeśli w wyniku urazu lub wypadku cierpisz z powodu niepokoju lub stresu. Może również pomóc w depresji, jeśli została ona spowodowana przez chorobę fizyczną, taką jak zapalenie stawów lub ból stawów.

Poprawa krążenia 

Kiedy ćwiczysz tą metodą, poprawia się przepływ krwi przez żyły i tętnice, dzięki czemu składniki odżywcze są transportowane wokół ciała bardziej efektywnie, co oznacza, że mięśnie otrzymują wszystkie składniki odżywcze, których potrzebują do wzrostu i naprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy opłaca się inwestować w dodatkowe elementy do swojego auta?
Czy opłaca się inwestować w dodatkowe elementy do swojego auta?
Marzeniem każdego kierowcy jest posiadanie auta wydajnego, a jednocześnie przyciągającego uwagę. Tak naprawdę najważniejsze jest, aby był po prostu sprawny […]
Jakie są obecnie najpopularniejsze plany dietetyczne?
Jakie są obecnie najpopularniejsze plany dietetyczne?
Najpopularniejsze plany dietetyczne dzisiaj to: Low-Carb Dieta Dieta low-carb to plan utraty wagi, który ogranicza spożycie węglowodanów. Węglowodany są formą […]
Czy grawerowane produkty są jeszcze modne?
Czy grawerowane produkty są jeszcze modne?
Czasem istnieje potrzeba uwiecznienia pewnych ważnych treści. Utrwalanie napisów na metalowych przedmiotach jest sposobem na doskonałą pamiątkę. Niejednokrotnie graweruje się […]