Jak przygotować stół na przyjęcie urodzinowe?

Organizacja przyjęcia urodzinowego to nie tylko kupno balonów i zamawianie jedzenia. Trzeba także pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu stołu, gdzie nie powinno zabraknąć talerzy i szklanek dla żadnego gościa. Trzeba też pamiętać o ładnych i gustownych dekoracjach. Jak przygotować stół w przypadku imprezy urodzinowej? 

Ładne udekorowanie stołu 

Urodziny kojarzą się z dobrą zabawą, gdzie należy postawić na wesołe i kolorowe dekoracje. Przydają się wtedy serwetki z motywami urodzinowymi, na których może widnieć wiek solenizanta. Na imprezach często dochodzi do poplamień albo rozlania wina, dlatego dobrze mieć pod ręką jednorazowe obrusy. Ciekawym pomysłem mogą być karteczki z imionami gości, co ucieszy zwłaszcza dzieci. Nigdy nie zaszkodzą też sztuczne i kolorowe kwiaty, gdzie należy raczej unikać tych prawdziwych – ktoś może strącić wazon i rozlać wodę. 

Odpowiednia ilość talerzy, sztućców i szklanek 

W trakcie przygotowań do imprezy wiele osób myli liczbę uczestników zabawy, Trzeba wtedy dokładać krzesła albo zastawę stołową, co czasami bywa niezręczne. Lepiej dobrze przeliczyć ilość talerzy, sztućców, kieliszków albo szklanek. Trzeba też dobrać zastawę w taki sposób, żeby pasowała do różnych dań albo napojów alkoholowych. Sztućce w złych miejscach albo niewłaściwe kieliszki do wina mogą oznaczać brak znajomości etykiety.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 1 =