Rodzaje nawozów do akwarium

Posiadanie akwarium to nie tylko przyjemności płynące z posiadania rybek, ale też szereg obowiązków, które należy spełnić, by zapewnić im prawidłowy rozwój. Oprócz czynności, które należy wykonywać regularnie, trzeba też zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który wspomaga cały proces hodowli. O ile zakup akwarium jest sprawą oczywistą, o tyle oświetlenie akwarium, filtry powietrza oraz maty są czymś zupełnie nieznanym dla początkujących, ale absolutnie koniecznym. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Akwarystyczne abc

Kolejną kwestią jest nawóz do akwarium, który odgrywa ogromną rolę w przypadku, gdy w zbiorniku znajdują się rośliny. Zawarte w nawozie składniki i minerały, np. fosfor, potas czy azot pozwalają na prawidłowy ich wzrost. Dzielimy je na dwa główne rodzaje: płynne i stałe. Te pierwsze wlewane są bezpośrednio do wody, drugie występują jako tabletki, kulki lub pałeczki. Wprowadzane są od razu pod korzenie roślin i mają silniejsze działanie. To szczególnie pomocne w przypadku roślin o rozbudowanych systemach korzeniowych. Inną grupę stanowią natomiast mineralne podkłady, które współtworzą podłoże w akwarium. Każdy sklep zoologiczny powinien posiadać wykwalifikowaną kadrę pracowników, która doskonale zna swój asortyment i potrafi udzielić stosownych wskazówek i doradzić najlepszy wybór w zależności od potrzeb danego zbiornika i znajdujących się w nim roślin. Na rynku istnieje szereg specjalistycznych preparatów, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby i wymagania samych roślin.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =