Budowanie konstrukcji z klocków – świetna zabawa na wakacyjne dni

Wakacje to czas letniego szaleństwa i spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu. Pogoda bywa jednak kapryśna. Coraz częściej za naszymi oknami szaleją intensywne ulewy lub wręcz przeciwnie, z nieba leje się żar nie do wytrzymania. Dzieci mające przerwę od przedszkola lub szkoły potrzebują w takich momentach ciekawej i rozwijającej rozrywki. Postarajmy się, by lipiec oraz sierpień nie minęły naszym pociechom pod znakiem telewizora, komputera, czy telefonu komórkowego. W sklepach stacjonarnych, jak również ich internetowych odpowiednikach znajdziemy mnóstwo interesujących propozycji dla dzieci w każdym wieku. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy pobawić się razem z córką lub synem np. układając klocki wpisujące się w ich gust.

Klocki, które uczą i bawią

Plastikowe lub drewniane elementy dające mnóstwo możliwości układania są świetną zabawką edukacyjną. Uczą one logicznego myślenia, rozwiązywania prostych problemów oraz kształtują wyobraźnię przestrzenną. Dzięki klockom nasze dziecko zacznie poznawać także prawa fizyki w praktyce. Na rynku, poza tradycyjnymi propozycjami znanych producentów, znajdziemy produkty sugerujące ostateczny wygląd konstrukcji takie jak puzzle Spiderman 3d. To kompilacja popularnej zabawki, układanki wymagającej myślenia oraz bohatera komiksów, za którym przepadają szczególnie chłopcy. Takie oraz inne warianty klocków to tanie, niosące ze sobą wiele walorów edukacyjnych rozwiązania na dni, gdy letnia pogoda będzie płatać figle. Dzieci na pewno znajdą mnóstwo sposobów na wykorzystanie tej zabawki, rozwijając swoją kreatywność i wprowadzając wyobraźnię na najwyższe obroty.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =