Zalety projektorów

Osoby będące wielkimi miłośnikami kina często decydują się na zakup projektora, zastępując nim tradycyjny telewizor. Urządzenie to daje bowiem ogromne możliwości – służy nie tylko do wyświetlania filmów, ale również programów telewizyjnych i fotografii. Obecnie ogromną popularnością wśród wymagających użytkowników cieszą się przede wszystkim projektory 4k, ponieważ gwarantują obraz najwyższej jakości. W niniejszym artykule zostaną przedstawione kluczowe zalety omawianych sprzętów.

Wielkość obrazu to tylko jeden z atutów 

Kupują telewizor jesteśmy zmuszeni do zdecydowania się na jeden konkretny rozmiar. Projektor umożliwia natomiast zwiększanie oraz zmniejszanie obrazu w zależności od naszych potrzeb i preferencji. Większość dostępnych na rynku modeli jest w stanie wyświetlić go w rozdzielczości Full HD już z odległości 1 metra od ściany. Odpowiada on wówczas około 50-calowej przekątnej ekranu. Pamiętajmy jednak, że oddalając urządzenie na kilka metrów możemy uzyskać obraz nawet o powierzchni 300 cali, co zapewni niemal takie wrażenia, jak byśmy uczestniczyli w seansie filmowym na prawdziwej sali kinowej. Zwłaszcza że obraz jest matowy i posiada autentyczne kolory, co w przypadku telewizorów nie jest w zasadzie możliwe do uzyskania. Kolejną istotną zaletą projektorów jest ich niewielki rozmiar i ogromna wygoda w użytkowaniu. Są to sprzęty lekkie i w pełni mobilne, więc ich przestawianie z miejsca na miejsce nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Oprócz tego projektory led, laserowe lub jakiekolwiek są wyposażone w WiFi, Bluetooth i szereg innych funkcji w znacznym stopniu usprawniających korzystanie z nich. Bez trudu podłączymy je zarówno do telewizora, jak i konsoli czy odtwarzacza Blu-ray.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 7 =