O czym powinniśmy pamiętać będąc posiadaczem motocykla?

Jazda motocyklem to niewątpliwie piękna sprawa, zanim jednak do tego dojdzie, to należy się do niej odpowiednio przygotować. Nie chodzi tutaj tylko o odpowiedni ubiór, który zapewni nam bezpieczeństwo w razie jakichkolwiek upadków, ale też właściwe przygotowanie samego pojazdu. Szczególnie jeśli mowa o dłuższej wyprawie. O czym powinniśmy pamiętać, będąc posiadaczem motocykla? Poniżej kilka praktycznych porad.

Najważniejsze kwestie

Nie trzeba być od razu mechanikiem, ale trzeba znać przynajmniej podstawowe zagadnienia, które wiążą się z motocyklem, by później cieszyć się nim jak najdłużej. Od czego zaczynamy? Przede wszystkim opony, które zapewniają maksimum przyczepności i niezależnie od warunków na drodze będą się jej trzymać. Głębokość bieżnika powinna wynosić minimum 1,6 mm, a maksymalny czas ich użytkowania to 5 lat. Stare i zdarte już na pewno się do niczego nie przydadzą. Należy także sprawdzać poziom dostępnych płynów m.in. hamulcowego, płynu chłodniczego czy oleju. Podobną czynność wykonuje się też w samochodzie, więc nie powinno być z nią problemu. Trzeba być również czujnym, jeśli chodzi o filtry paliwa dostępne np. w tym sklepie https://www.czesci-moto.pl/k50,dla-motocykla-filtry.html.

Regularnie warto sprawdzać, czy nie ma wycieków z okolic silnika lub wału kardana, ponieważ ich pojawienie się związane jest z poważnymi kosztami naprawy. Nie bez znaczenia pozostaje stan łańcucha i zębatek, które trzeba regularnie oliwić. Ich wymiana to kwota rzędu nawet kilku tysięcy złotych. W dobrym stanie muszą też być linki do motocykli m.in. linki do biegów czy sprzęgła.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =