Kiedy wykonuje się nastawianie kręgosłupa?

Kręgosłup to konstrukcja niezwykle zwarta, która uniemożliwia dostanie się do dysków (tzw. krążków międzykręgowych) ręcznie, bez specjalnego zaparcia o długą i solidną dźwignię. Wiedzą o tym doskonale lekarze i fizjoterapeuci, którzy zajmują się nastawianiem kręgosłupa. Tego rodzaju zabiegi wykonuje się u osób odczuwających chroniczny ból i dyskomfort pleców, ale nie tylko.

Fizjoterapeuta potrzebny od zaraz

Kręgosłup to specyficzna kolumna składająca się z kręgów, pomiędzy którymi znajdują się krążki połączone stawami. W każdym z nich w trakcie ruchu jedna część ślizga się albo obraca, ale niekiedy ta funkcja może ulec zaburzeniu, np. wskutek dużego napięcia otaczających stawy struktur. To właśnie w takich sytuacjach niezbędne może się okazać nastawianie kręgosłupa w gabinecie fizjoterapeuty. Częstym powodem wizyty u tego specjalisty jest również wypadnięcie dysku (połączonego z kręgiem poprzez chrząstkę), które objawia się jego pęknięciem i przemieszczeniem w przeciwną stronę do ściśnięcia pozostałych kręgów.

Niekiedy dochodzi także do tzw. przepukliny, o której można mówić wtedy, gdy naruszona zostanie ciągłość elementu zwanego pierścieniem włóknistym. Warto podkreślić, że cofnięcie przepukliny wymaga właściwych ćwiczeń, korekcji oraz ogólnej dbałości o odpowiednią postawę ciała w przyszłości. Jeżeli dotknie nas którakolwiek z opisanych powyżej przypadłości, powinniśmy niezwłocznie odwiedzić gabinet choćby polecanego fizjoterapeuty w Poznaniu, który nie tylko postara się nam pomóc doraźnie (rozluźniając lub nastawiając kręgosłup), ale również udzieli wszelkich stosownych porad.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =