Terapia Orthokine – na czym polega i jakie przynosi efekty?

Terapia Orthokine jest specjalnym rodzajem leczenia, które wykorzystuje własne zdolności lecznicze organizmu do zwalczania stanu zapalnego, bólu i obrzęku.

Kiedy zastosować terapię Orthokine?

Tego typu terapia jest zwykle stosowana w takich przypadkach jak: choroba zwyrodnieniowa stawów, o której więcej możesz dowiedzieć się ze strony https://orthokine.pl/dla-lekarzy/leczenie-zwyrodnienia-stawow/, a także gdy pacjent cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów czy obserwuje się przewlekłą niestabilność stawu skokowego. Terapia Orthokine może być również stosowana po operacji lub urazach w celu przyspieszenia gojenia i zmniejszenia bólu.

Jak przebiega terapia?

Terapia Orthokine obejmuje dwa zastrzyki tygodniowo, podawane przez okres sześciu tygodni. W tym czasie może wystąpić niewielki ból, obrzęk i tkliwość wokół leczonego stawu, ale te efekty uboczne powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

Pierwsza faza trwa około godziny i obejmuje dożylny wlew osocza bogatopłytkowego (PRP). Roztwór ten składa się z płytek krwi pobranych z krwi pacjenta. PRP zawiera czynniki wzrostu, które sprzyjają gojeniu i regeneracji uszkodzonych tkanek oraz stymulują produkcję nowych komórek w zranionych miejscach.

Druga faza trwa około dwóch godzin i obejmuje kolejny zastrzyk dożylny z PRP z dodatkiem BMC, który stymuluje wzrost kości, a także regenerację chrząstki.

 

 

 

 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 6 =