Terapia Orthokine – na czym polega i jakie przynosi efekty?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia Orthokine jest specjalnym rodzajem leczenia, które wykorzystuje własne zdolności lecznicze organizmu do zwalczania stanu zapalnego, bólu i obrzęku.

Kiedy zastosować terapię Orthokine?

Tego typu terapia jest zwykle stosowana w takich przypadkach jak: choroba zwyrodnieniowa stawów, o której więcej możesz dowiedzieć się ze strony https://orthokine.pl/dla-lekarzy/leczenie-zwyrodnienia-stawow/, a także gdy pacjent cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów czy obserwuje się przewlekłą niestabilność stawu skokowego. Terapia Orthokine może być również stosowana po operacji lub urazach w celu przyspieszenia gojenia i zmniejszenia bólu.

Jak przebiega terapia?

Terapia Orthokine obejmuje dwa zastrzyki tygodniowo, podawane przez okres sześciu tygodni. W tym czasie może wystąpić niewielki ból, obrzęk i tkliwość wokół leczonego stawu, ale te efekty uboczne powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

Pierwsza faza trwa około godziny i obejmuje dożylny wlew osocza bogatopłytkowego (PRP). Roztwór ten składa się z płytek krwi pobranych z krwi pacjenta. PRP zawiera czynniki wzrostu, które sprzyjają gojeniu i regeneracji uszkodzonych tkanek oraz stymulują produkcję nowych komórek w zranionych miejscach.

Druga faza trwa około dwóch godzin i obejmuje kolejny zastrzyk dożylny z PRP z dodatkiem BMC, który stymuluje wzrost kości, a także regenerację chrząstki.

 

 

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak sprawić aby dziecko nie bało się wizyt u dentysty?
Pierwsza wizyta u dentysty, a często również kolejne, to dla najmłodszych duży stres. Sprawia to, że bardzo ważne są początkowe […]
Zepsuty samochód – co z nim zrobić?
Zepsuty samochód – co z nim zrobić?
Wszyscy wiemy, że nasze samochody są niezbędne w codziennym życiu. Dzięki nim możemy dojechać do pracy, zrobić zakupy spożywcze i […]
Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie od dewelopera?
Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie od dewelopera?
Dla większości osób decydujących się na zakup mieszkania jednym z pierwszych poważniejszych problemów, a co za tym idzie wymaganych decyzji […]