Opieka nad seniorem – jak przygotować mieszkanie do wyjątkowych potrzeb?

Warto zadbać o to, aby senior w tym ostatnim etapie życia miał zapewniony optymalny komfort codziennego funkcjonowania. Bliscy, którzy zdecydowali się na opiekę domową nad osobą starszą, muszą wziąć jednak pod uwagę, że wymaga się specjalnego dostosowania warunków mieszkaniowych, aby osoba w podeszłym wieku mogła korzystać z nich przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa oraz wygody.

Zmiany w aranżacji mieszkania 

Należy pozbyć się nadmiaru mebli, ponieważ liczy się maksymalny minimalizm i funkcjonalność. Nie zaleca się wyposażenia w meble ze szkła albo w takie, które zawierają ostre elementy. Jeśli podłoga jest śliska, warto kupić wykładzinę lub dywan. 

Duże zmiany powinny nastąpić w łazience, szczególnie w tej, w której funkcjonuje wanna. Nie ma wątpliwości, że dla seniora znacznie lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa. Idealnie, jeśli zostanie zamontowana ta bez wysokiego brodzika, a we wnętrzu znajdzie się deszczownica, krzesło oraz pomocna poręcz.

Komfort codziennego funkcjonowania seniora 

Osoba w podeszłym wieku, która boryka się z różnego rodzaju schorzeniami, przeważnie spędza czas w pozycji siedzącej lub leżącej. Oprócz profesjonalnego łóżka rehabilitacyjnego dobrze sprawdzi się fotel geriatryczny Almach. Taki mebel można dowolnie regulować pilotem, ustawiając preferowaną pozycję oparcia oraz podnóżka. Świetnie sprawdzi się więc nie tylko w ramach odpoczynku czy do czytania książki, ale również, aby odbyć w nim popołudniową drzemkę.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =