Refundacja NFZ wózka inwalidzkiego – komu przysługuje?

Bycie w pełni sprawnym fizycznie to podstawa normalnego funkcjonowania na co dzień. Niestety nie każdy może cieszyć się wystarczającym zakresem ruchów czy nawet możliwością chodzenia. Osoby niepełnosprawne, bo o nich mowa, często gorzej radzą sobie z typowymi aktywnościami, a niejednokrotnie w ogólnie nie mogą się ich podejmować. Na szczęście niektórym z nich pomaga konkretne wyposażenie, w tym wózek inwalidzki. Dzięki takiemu wózkowi osoby niepełnosprawne mogą poruszać się bez pomocy, jak również wykonywać wiele czynności będących domeną ludzi zdrowych. Co ciekawe, wózek inwalidzki mogą one otrzymać w ramach refundacji od NFZ. Jakie warunki muszą być spełnione, aby było to możliwe?

Kiedy osoby niepełnosprawne mogą liczyć na refundację wózka inwalidzkiego?

O refundację sprzętu takiego jak wózek inwalidzki mogą starać się osoby dorosłe, jak również dzieci od 3 do 18 roku życia z trwałym ograniczeniem zdolności chodzenia. Muszą to być jednak osoby będące w stanie poruszać się wózkiem zupełnie samodzielnie. Powinny zatem mieć sprawne ręce i wystarczający zakres ruchów. Jeżeli warunki są spełnione, NFZ sfinansuje zakup wózka lub też jego wynajęcie na określony czas. Wózki inwalidzkie można wynająć, korzystając z usług firm takich jak http://www.wsrmila.pl/sprzet/wozek-inwalidzki/, które posiadają też inne wyposażenie dla niepełnosprawnych.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 4 =