Jakie są najlepsze strategie leczenia trądziku?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepsze strategie leczenia trądziku to stosowanie kombinacji następujących zabiegów:

Nadtlenek benzoilu

Nadtlenek benzoilu jest rodzajem leku, który zabija bakterie, zmniejsza stan zapalny i pomaga skórze szybciej zrzucać martwe komórki skóry. Jest on dostępny w wielu formach, w tym w żelach i kremach, i można go kupić bez recepty w każdej aptece.

Retinoidy stosowane miejscowo

Miejscowe retinoidy to leki pochodzące z witaminy A, które pomagają odblokować pory, wysuszyć nadmiar oleju i zabić bakterie powodujące pryszcze. Są one dostępne wyłącznie na receptę.

Antybiotyki stosowane miejscowo

Antybiotyki miejscowe to leki pochodzące od tetracykliny, które pomagają zmniejszyć stan zapalny związany ze zmianami trądzikowymi i zwalczają bakterie powodujące pryszcze. Są one również dostępne wyłącznie na receptę.

Suplementy

Istnieje wiele suplementów, które mogą pomóc w zmniejszeniu trądziku, w tym cynk, witamina A i witamina E. Cynk jest przeciwutleniaczem, który pomaga chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi. Witamina A jest ważna dla wzrostu i naprawy komórek, co może pomóc w oczyszczeniu trądziku. Witamina E jest również przeciwutleniaczem, który chroni komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Odpowiednie suplementy na trądzik mogą być doskonałym sposobem, aby pomóc oczyścić skórę bez skutków ubocznych leków na receptę. Ważne jest jednak, aby porozmawiać z lekarzem przed dodaniem jakichkolwiek suplementów do swojej diety.

Pigułki antykoncepcyjne i inne terapie hormonalne

Niektóre osoby z trądzikiem hormonalnym mogą korzystać z pigułek antykoncepcyjnych lub innych terapii hormonalnych, takich jak spironolakton (Aldactone), lek antyandrogenny stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, ale ważne jest, aby pamiętać, że leki te mogą mieć znaczące skutki uboczne, w tym nudności, bóle głowy lub nieregularne miesiączki u kobiet; tkliwość piersi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wybieramy grzejniki do domu: jaki rodzaj najlepiej wybrać?
Wybieramy grzejniki do domu: jaki rodzaj najlepiej wybrać?
To, czy zastosowany system grzewczy będzie oszczędny i wydajny zależy w dużej mierze od grzejników. Przed ich zakupem warto więc […]
Jakie modele kanap pasują do salonu?
Jakie modele kanap pasują do salonu?
Kanapy do salonu to absolutny niezbędnik, który po prostu musi znaleźć się w pokoju dziennym. To właśnie na nich spędzamy […]
Czego nie powinno zabraknąć w magazynie
Czego nie powinno zabraknąć w magazynie
Odpowiednio wyposażona przestrzeń magazynowa to nie tylko zapewnienie miejsca dla magazynowanych materiałów, ale również zwiększenie komfortu pracy oraz poczucia bezpieczeństwa […]