Jak poradzić sobie z zaburzeniami lękowymi?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaburzenia lękowe należą do najczęstszych problemów zdrowia psychicznego. Zaburzenia lękowe często zaczynają się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania w wyniku traumy lub innych negatywnych doświadczeń. Są one uleczalne, ale często pozostają nierozpoznane, ponieważ mogą być mylone z innymi stanami chorobowymi. Czasem zaburzenia lękowe współwystępują z innymi problemami zdrowia psychicznego, takimi jak depresja lub nadużywanie substancji.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z zaburzeniami lękowymi jest uzyskanie pomocy od profesjonalisty, który będzie w stanie postawić odpowiednią diagnozę i podjąć leczenie. Jeśli podejrzewasz u siebie występowanie tego typu zaburzeń, koniecznie skonsultuj się ze specjalistami takimi jak centrumpsychologiczne.com, aby potwierdzić bądź wykluczyć Twoje obawy.

Czym objawiają się zaburzenia lękowe?

Objawy zaburzeń lękowych różnią się w zależności od osoby, ale wszystkie obejmują uczucia intensywnego strachu i zmartwienia, które zakłócają codzienne życie. Zaburzenia lękowe powodują również objawy fizyczne, takie jak przyspieszone bicie serca, pocenie się i mdłości.

Najczęstsze zaburzenia lękowe to:

  • Zaburzenia lękowe związane z separacją (SAD) – lęk przed przebywaniem poza domem lub oddzieleniem od bliskich; SAD może rozpocząć się w każdym wieku, ale zwykle rozwija się w okresie przedszkolnym.
  • Fobia społeczna – intensywny lęk przed zawstydzeniem wśród rówieśników, który prowadzi do unikania sytuacji społecznych.
  • Zaburzenia paniczne – nawracające epizody silnego strachu, którym towarzyszą objawy fizyczne, takie jak ból w klatce piersiowej lub duszności; występuje u około 6 procent ludzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Klimatyzacja w domu – dlaczego jej posiadanie jest istotne?
Klimatyzacja w domu – dlaczego jej posiadanie jest istotne?
Klimatyzacja (AC) to technologia przeznaczona do chłodzenia powietrza. Może również odnosić się do każdego systemu, który wykorzystuje cykl chłodniczy (patrz […]
Z jakich fachowych usług skorzystać, aby profesjonalnie zrealizować projekt naszego dachu?
Z jakich fachowych usług skorzystać, aby profesjonalnie zrealizować projekt naszego dachu?
Budując swój własny dom jednorodzinny trzeba skorzystać z pomocy wielu fachowców. No chyba że posiadamy takie umiejętności, aby większość prac  […]
Po czym poznać że masz chorobę Hashimoto?
Po czym poznać że masz chorobę Hashimoto?
Choroba Hashimoto jest zaburzeniem autoimmunologicznym, które występuje, gdy twój układ odpornościowy błędnie atakuje tarczycę. Tarczyca wytwarza hormony, które pomagają regulować […]