Po czym poznać że masz chorobę Hashimoto?

Choroba Hashimoto jest zaburzeniem autoimmunologicznym, które występuje, gdy twój układ odpornościowy błędnie atakuje tarczycę. Tarczyca wytwarza hormony, które pomagają regulować metabolizm, więc ważne jest, aby leczyć chorobę Hashimoto tak szybko, jak to możliwe.

Hashimoto może dotknąć każdego

Choroba Hashimoto może dotyczyć nawet jednej na 10 osób na świecie. Kobiety są znacznie bardziej narażone niż mężczyźni na rozwój choroby Hashimoto, ale może ona dotknąć każdego. Objawy różnią się w zależności od osoby, ale większość ludzi doświadcza zmęczenia, przyrostu masy ciała, osłabienia mięśni, zaparć i depresji.

Choroba Hashimoto zwykle rozwija się powoli w czasie. Często jest źle diagnozowana, ponieważ objawy mogą być podobne do tych związanych z innymi schorzeniami, takimi jak depresja czy fibromialgia. Pierwszym krokiem w diagnozowaniu choroby Hashimoto jest wykluczenie innych schorzeń o podobnych objawach poprzez przeprowadzenie badania fizycznego, badań krwi i badań obrazowych.

Objawy choroby Hashimoto

Choroba Hashimoto jest często nazywana “niedodiagnozowaną epidemią”. Możesz mieć ten stan przez lata nie wiedząc o tym, ponieważ jego objawy są tak zróżnicowane. Niektórzy ludzie nawet nie wiedzą, że mają to, dopóki nie są badane na coś innego lub mają operację na tarczycy. Niektóre osoby z chorobą Hashimoto nie mają żadnych objawów. Najczęstszymi objawami Hashimoto są zmęczenie, przyrost wagi i depresja. Inne objawy to bóle mięśni, zmiany w wypróżnieniach, sucha skóra i przerzedzenie włosów.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 4 =