Jakie działania i zabiegi obejmuje profilaktyka stomatologiczna?

Znane powiedzenie głosi, że lepiej zapobiegać, aniżeli leczyć. Doskonale odnosi się ono choćby do uzębienia, o które powinniśmy wyjątkowo dbać ze względu na to, że jest istotnym elementem całego wizerunku. Aby skutecznie przeciwdziałać pojawianiu się na szkliwie wszelkich nieestetycznym zmian, warto przede wszystkim regularnie odwiedzać dentystę. Profesjonalne usługi w zakresie kompleksowej profilaktyki stomatologicznej świadczy m.in. poszczególny gabinet zlokalizowany w Poznaniu http://apdentpoznan.pl/uslugi.

Pięknych uśmiech na co dzień

Zabiegi profilaktyczne mają przede wszystkim na celu efektywne zapobieganie rozwojowi destrukcyjnych chorób przyzębia i zębów. Pamiętajmy również o tym, że rozmaite problemy w obrębie jamy ustnej mogą bezpośrednio prowadzić do bardzo poważnych zaburzeń o charakterze ogólnoustrojowym. Najbardziej rozpowszechnioną usługą jest oczywiście skaling, czyli usuwanie brzydkiego kamienia z powierzchni szkliwa (powstałego wskutek osadzania się resztek jedzenia, bakterii oraz śliny). Wykonywany jest on z użyciem sprzętu ręcznego, aparatu emitującego ultradźwięki albo skalera laserowego. Efektem poprawnego skalingu jest nie tylko śnieżnobiały uśmiech, ale także brak nadwrażliwości zębów i ograniczenie do minimum ryzyka paradontozy. Kolejny popularny zabieg profilaktyczny to lakowanie. Opiera się ono głównie na pokrywaniu specjalnym uszczelniaczem mniejszych i większych bruzd czy szczelin, co uniemożliwia wnikanie brudu i jednocześnie ułatwia codzienne szczotkowanie zębów. Na uwagę zasługuje ponadto:

– fluoryzacja – w znacznym stopniu wzmacniająca szkliwo,

– piaskowanie – eliminowanie przebarwień przy pomocy strumienia piasku stomatologicznego,

– polerowanie – zmniejszanie widoczności rys.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 11 =