Czy rolety zatrzymują ciepło?

Zasłony na okna przez większość osób kojarzone są ze sposobem na zachowanie prywatności. Pełnią one także inne funkcje, a do ich największych zalet należy zatrzymywanie ciepła. Zasłonięcie rolet powoduje, że zimą w pomieszczeniu panuje wyższa temperatura. Oczywiście nie spełnią one w stu procentach roli profesjonalnej termoizolacji, ale istotnie wpłyną na zatrzymanie ciepła wewnątrz domu.

Rolety na okna to także, a może i przede wszystkim ochrona przed gorącem. Sprawdzą się w letnie dni, kiedy na zewnątrz panują upały nie do zniesienia. Osłonią przed ciepłem zwłaszcza te pokoje, które są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych w wyniku swojego położenia. Mowa tu o pomieszczeniach wychodzących na południe. Jeżeli takie miejsce jest zarazem naszym biurem, to instalacja zasłon jest niemal koniecznością. Najlepiej sprawdzą się rolety zewnętrzne wykonane z materiału odbijającego promienie słoneczne.

Zasłonienie oraz zaciemnienie

Rolety dzień noc sklep internetowy z różnymi ozdobami okiennymi oferuje akcesoria idealne dla naszego domu. Warto pamiętać, że rolety doskonale sprawdzają się także podczas dziennego odpoczynku. Ich zasłonięcie umożliwia uzyskanie w pomieszczeniu całkowitej ciemności. Niektóre osoby potrzebują jej do popołudniowej drzemki – można więc śmiało stwierdzić, że montaż rolet znacznie poprawi jakość snu. Również sen nocny będzie o wiele bardziej efektywny, zwłaszcza nad ranem, kiedy słońce zagląda nam już do okien. Zasłony pomogą wyeliminować problem nadmiaru światła.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 12 =