Odśnieżanie na osiedlach – kto się tym zajmuję?

Odśnieżanie to proces usuwania śniegu z przestrzeni, aby uczynić ją bezpieczną dla mieszkańców i zapobiec uszkodzeniom konstrukcji. Termin ten odnosi się również do usuwania lodu z tych samych powierzchni w zimnym klimacie. Operacje odśnieżania są zazwyczaj wykonywane przez osoby lub organizacje odpowiedzialne za dany obszar.

Kto zajmuje się odśnieżaniem?

Odśnieżanie na osiedlach jest zazwyczaj wykonywane przez władze lokalne lub prywatne firmy przez nie zakontraktowane, takie jak http://www.azlux.pl/oferta/odsniezanie. W niektórych przypadkach może to być wykonywane przez stowarzyszenie mieszkańców lub przez wolontariuszy.

Odśnieżanie odbywa się zazwyczaj przy użyciu środków mechanicznych, takich jak pług śnieżny przy użyciu ciężkiego sprzętu, odśnieżanie ręczne lub przy użyciu dmuchaw śnieżnych. Może być również wykonywane poprzez rozprowadzanie chemicznych środków odladzających, takich jak chlorek sodu (sól kamienna), chlorek wapnia lub chlorek magnezu na drogach i chodnikach. W niektórych rejonach stosuje się połączenie obu metod: chodniki są orane, a następnie solone. Sól może być szkodliwa dla ludzi i zwierząt w przypadku kontaktu z nią w dużym stężeniu lub przez dłuższy czas. Z tego powodu ważne jest, aby nie używać soli do ogrodu lub roślin, jeśli nie jest to absolutnie konieczne!

Co się stanie, jeśli nie będziesz odśnieżać swojego terenu?

Jeżeli nie zrobisz nic, aby odśnieżyć swój teren, inni również mogą się tym nie przejmować i mogą powstać stosy śniegu, po których będzie niebezpiecznie chodzić, zwłaszcza jeżeli staną się oblodzone.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + dziesięć =