Efektowne wykończenie łazienki – a może postawić na mozaikę?

Wykończenie łazienki można mieć różne formy. Jedną z ciekawszych jest mozaika. Silny akcent albo cały fragment ściany w tym stylu zdecydowanie podbije aranżację tego pomieszczenia. Aby uzyskać harmonijny efekt, resztę wystroju należy odpowiednio uspokoić. Pomysłów na wykorzystanie mozaiki jest naprawdę wiele. Przede wszystkim dostępne są wersje w stonowanej, jednolitej kolorystyce albo wielokolorowe. Z pomocą tego elementu można stworzyć wyjątkowe kolaże, które będąc na pierwszy planie we wnętrzu, zdecydują o jego stylu. Unikalny charakter małych kosteczek umożliwia swobodne komponowanie różnych kolorów i wzorów, co skutkuje dekoracją wnętrza. Jednym z takich pomysłów jest wykorzystanie oryginalnych, oktagonalnych kształtów, które zdobywają ogromną popularność. Strona internetowa https://dunin.eu/produkt/mini-octagon-white-55-matt/ oferuje wybór matowych, białych mozaik z wzorem oktagonu, wykonanych z trwałego i odpornego gresu.

Kreatywna mozaika w łazience

Mozaikę w łazience możemy zastosować na różne sposoby. Zwykle dekorujemy nią fragment ściany, najczęściej z wnęką albo występem. Istnieją jednak inne opcje. Świetnym rozwiązaniem jest położenie jej na ścianie w kabinie prysznicowej lub na obudowie wanny. Idealną ozdobą łazienki są również mozaikowe pasy dekoracyjne – poziome albo wzdłuż krótkiej ściany, dzięki czemu modelują proporcje pomieszczenia. Ten element można także wykorzystać do stworzenia obrazu, który stanie się małym dziełem sztuki. Takie zadanie lepiej jednak zlecić profesjonalistom.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 6 =