Moskitiery – co warto o nich wiedzieć?

Moskitiery to specjalne zasłony wykonane z gęstej siatki. Elementy te montuje się zazwyczaj w drzwiach oraz oknach w celu stworzenia skutecznej bariery dla komarów, much, meszek oraz innych uciążliwych insektów (zwłaszcza latem). Dzięki temu nie trzeba się martwić o bolesne ukąszenia czy nieprzyjemne brzęczenie nad uchem. Jeśli chodzi o moskitiery producent oferuje je w różnych rozmiarach, w związku z czym nie powinniśmy mieć żadnego problemu z idealnym dopasowaniem do stolarki. 

Pamiętajmy o zweryfikowaniu wielkości oczek

Moskitiery dzielą się na ramkowe, zwijane, roletowe i przesuwne. Te pierwsze cieszą się największą popularnością. Mocuje się je do futryny okiennej z wykorzystaniem obrotowych zaczepów, a ich niewątpliwą zaletą jest opcja łatwego zdjęcia w dowolnej chwili. Z kolei wersje zwijane funkcjonują w oparciu o prowadnice i nowoczesny mechanizm sprężynowy. Można je ręcznie opuszczać i podnosić w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Co istotne, występują w postaci nie tylko pionowej, ale też poziomej. Modele roletowe są natomiast wyjątkowo funkcjonalne, więc przypadną do gustu osobom ceniącym sobie maksymalną wygodę. Użytkownik ma tutaj całkowitą kontrolę nad procesem zasłaniania okna. Na koniec pozostały jeszcze moskitiery przesuwne z hamulcem spowalniającym. Znajdują one zastosowanie głównie w dużych oknach i drzwiach tarasowych. Przy wyborze omawianej konstrukcji należy zawsze zweryfikować rozmiar oczek, uwzględniając przy tym rodzaj owadów, którym pragniemy zagrodzić drogę do pomieszczeń domowych. W przypadku najbardziej chyba uciążliwych komarów optymalna wielkość oczek wynosi 1:1 milimetr.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =