Odkurzacz – co warto wiedzieć przed jego zakupem?

Odkurzacz stanowi niezbędny element wyposażenia każdego mieszkania. Z tego powodu jego wybór powinien być rozsądny i przemyślany. Planując zakup tego sprzętu należy wziąć kilka istotnych czynników. Podpowiadamy, co trzeba wiedzieć przed zakupem odkurzacza.

Typ mieszkania

Ważną kwestią w trakcie wybierania odkurzacza jest powierzchnia mieszkania, w którym będzie używany. W przypadku dużych metraży lepiej sprawdzą się klasyczne modele. Właściciele zwierząt powinni się zdecydować na odkurzacze z większą mocą ssania. Jeżeli ktoś z domowników cierpi na alergie konieczny będzie zakup sprzętu z filtrami na kurz.

Parametry techniczne

Kupując odkurzacz warto wziąć pod uwagę generowany przez niego poziom hałasu. Przyjmuje się, że nie powinien przekraczać 100 decybeli. Osoby niecierpiące plątaniny przewodów mogą się zdecydować na modele bezprzewodowe. Należy jednak pamiętać o konieczności ich ładowania oraz nie najdłuższym czasie pracy, co nie pozwoli na jednorazowe odkurzenie dużego domu. Innym istotnym parametrem jest moc ssania, osoby posiadające wiele dywanów lub wykładzin powinny zainwestować w sprzęt z większą siłą ciągu powietrza. W przypadku modeli przewodowych istotną kwestię stanowią węże do odkurzaczy. Ich odpowiednia długość zapewnia komfort podczas sprzątania.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − czternaście =