Jak czyścić akcesoria łazienkowe?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego dnia, szczególnie rano i wieczorem w łazience spędzamy dość dużo czasu. Może ona pełnić różne funkcje, na przykład być: pokojem kąpielowym, miejscem relaksu, czy pralnią. Aby czuć się w niej komfortowo powinniśmy szczególnie zadbać o jej czystość. Ponieważ często jest użytkowana przez kilka osób, to trudno utrzymać w niej idealny porządek. Ponadto wzmożone używanie w niej wody powoduje wilgoć, tworzenie się osadów i odkładanie kamienia.

Jak więc zadbać o naszą łazienkę?

Najważniejsza jest systematyczność działań. Jeśli będziemy w miarę często czyścić elementy wyposażenia, to z pewnością unikniemy nawarstwiania się brudu, bakterii, czy pleśni. Mycie płytek na ścianie czy podłodze jest prostym i szybkim zabiegiem. Trochę więcej czasu musimy poświęcić akcesoriom łazienkowym. Dlatego jeszcze na etapie wyposażania łazienki powinniśmy wybrać takie, które będą odporne na działanie wilgoci i łatwe w czyszczeniu. Tylko sprawdzeni producenci akcesoriów łazienkowych zapewnią nam sprzęt dobrej jakości,  który będzie trwały i długo cieszył oko ładnym wyglądem.

Czego używać?

Dobór środków do czyszczenia elementów łazienkowych zależy przede wszystkim od materiału z jakiego zostały wykonane. Bardzo często mają duży połysk, pokryte są chromem. Należy więc używać do nich miękkich szmatek, bez środków, które mogą porysować powierzchnię. Do częstego przecierania wystarczy ściereczka i sama woda, trochę silniejsze zabrudzenia można czyścić przy użyciu płynu do mycia naczyń. Jeśli osadza się kamień, łatwo można usunąć go octem. Po takich zabiegach trzeba osuszyć i wypolerować akcesoria.

Osoby wymagające, ceniące luksus i ekstrawagancję urządzając łazienkę wybierają armaturę pokrytą złotem, czy ozdobioną kryształkami. Takie elementy muszą być czyszczone z niezwykłą dbałością. Producenci akcesoriów łazienkowych zawsze umieszczają w instrukcji sposoby ich pielęgnacji. Na pewno nie zaszkodzi czyszczenie ich miękką, wilgotną ściereczką lub irchą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego Excel jest tak popularnym programem
Dlaczego Excel jest tak popularnym programem
W dobie ekspansji programów biurowych ciężko jest utrzymać wiodącą pozycję na rynku. Niektórym jednak to się udaje. Oczywiście duże znaczenie […]
Obniżone zawieszenie w samochodzie – w czym może pomóc?
Obniżone zawieszenie w samochodzie – w czym może pomóc?
Osobiste auto to dla wielu z nas podstawowy środek transportu. Z tego powodu staramy się dbać o swój pojazd jak […]
Sprzęty przeciwpożarowe potrzebne w biurze
Sprzęty przeciwpożarowe potrzebne w biurze
Biuro to miejsce, gdzie z reguły pracuje duża liczba osób.  W każdym takim lokalu konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa. Chodzi przede […]