Jak czyścić akcesoria łazienkowe?

Każdego dnia, szczególnie rano i wieczorem w łazience spędzamy dość dużo czasu. Może ona pełnić różne funkcje, na przykład być: pokojem kąpielowym, miejscem relaksu, czy pralnią. Aby czuć się w niej komfortowo powinniśmy szczególnie zadbać o jej czystość. Ponieważ często jest użytkowana przez kilka osób, to trudno utrzymać w niej idealny porządek. Ponadto wzmożone używanie w niej wody powoduje wilgoć, tworzenie się osadów i odkładanie kamienia.

Jak więc zadbać o naszą łazienkę?

Najważniejsza jest systematyczność działań. Jeśli będziemy w miarę często czyścić elementy wyposażenia, to z pewnością unikniemy nawarstwiania się brudu, bakterii, czy pleśni. Mycie płytek na ścianie czy podłodze jest prostym i szybkim zabiegiem. Trochę więcej czasu musimy poświęcić akcesoriom łazienkowym. Dlatego jeszcze na etapie wyposażania łazienki powinniśmy wybrać takie, które będą odporne na działanie wilgoci i łatwe w czyszczeniu. Tylko sprawdzeni producenci akcesoriów łazienkowych zapewnią nam sprzęt dobrej jakości,  który będzie trwały i długo cieszył oko ładnym wyglądem.

Czego używać?

Dobór środków do czyszczenia elementów łazienkowych zależy przede wszystkim od materiału z jakiego zostały wykonane. Bardzo często mają duży połysk, pokryte są chromem. Należy więc używać do nich miękkich szmatek, bez środków, które mogą porysować powierzchnię. Do częstego przecierania wystarczy ściereczka i sama woda, trochę silniejsze zabrudzenia można czyścić przy użyciu płynu do mycia naczyń. Jeśli osadza się kamień, łatwo można usunąć go octem. Po takich zabiegach trzeba osuszyć i wypolerować akcesoria.

Osoby wymagające, ceniące luksus i ekstrawagancję urządzając łazienkę wybierają armaturę pokrytą złotem, czy ozdobioną kryształkami. Takie elementy muszą być czyszczone z niezwykłą dbałością. Producenci akcesoriów łazienkowych zawsze umieszczają w instrukcji sposoby ich pielęgnacji. Na pewno nie zaszkodzi czyszczenie ich miękką, wilgotną ściereczką lub irchą.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 3 =