Rodzaje przydomowych tarasów – na który z nich warto się zdecydować?

Pięknie urządzony taras to idealne miejsce na niedzielne popołudnie ze znajomymi lub rodzinne śniadanie. Powinno się go zaprojektować wraz z budynkiem. Kluczowe jest ustalenie wielkości oraz rodzaju zabudowy – a więc forma ganku lub werandy. Taras może być cały pokryty dachem lub tylko częściowo. Można zrezygnować z zadaszenia i zdecydować się na ustawienie parasola lub zamontowanie markizy. Zadaszenie bardzo się przydaje, może osłonić od słońca lub zabezpieczyć stół i krzesła przed złymi warunkami atmosferycznymi. Kluczowy jest także wybór podłogi tarasu. Dostępne są chociażby tarasy z kompozytów, drewnianych desek, płytek i z wielu innych materiałów.

Podłoga na taras

Taras wykonany z drewnianych desek wiąże się z częstym czyszczeniem i olejowaniem, w celu ich konserwacji. Drewno idealnie sprawdzi się w każdym ogrodzie ze względów estetycznych. Ponadto sporym atutem jest to, że w gorące dni nie nagrzewa się. Do budowy najlepiej sprawdzi się drewno egzotyczne, ale jest to stosunkowo drogie rozwiązanie. Najczęściej na podłogę tarasu wybierane są płytki, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Cechują się trwałością i nie wymagają konserwacji. W celu odświeżenia wyglądu wystarczy je umyć myjką ciśnieniową, a także są bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Dużą popularnością cieszą się tarasy z kompozytów, wizualnie przypominające drewniane deski. Są odporne i trwałe, dzięki połączeniu mączki drewna i sztucznych tworzyw.  Do atutów należy zaliczyć fakt, że nie wymaga zabiegów konserwacyjnych. Drogim rozwiązaniem jest taras z kamienia, niezwykle trwały i stabilny. Odporny na działanie skrajnych temperatur.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =