Jakie ubranka kupić psu?

Obecnie wielu właścicieli psów decyduje się na zakup dla nich specjalnych ubranek. Podstawowym zadaniem większości jest ochrona czworonoga przed chłodem oraz wiatrem w okresie jesienno-zimowym – w warunkach niskich temperatur konieczna jest bowiem dodatkowa warstwa ocieplenia. Ogromnym powodzeniem cieszy się np. kombinezon na zime dla psa, wykonany z materiału odpornego na wilgoć. Dodajmy, że niektóre elementy garderoby to w tym przypadku również stroje stricte specjalistyczne (m.in. pooperacyjne), a także typowo dekoracyjne.  

Najważniejsza jest wygoda zwierzaka

W dzisiejszych czasach ubrania dla zwierząt nikogo już chyba nie dziwią. Wśród garderoby przeznaczonej dla psów prym wiodą ubranka funkcjonalne, przeznaczone na chłodne i wietrzne dni. W tej kategorii wyróżniamy m.in. ciepłe kurteczki, sweterki, specjalne ocieplacze na grzbiet i brzuch, a ponadto stylowe kombinezony zapinane na guziki lub zamek błyskawiczny. Doskonale sprawdzają się one zwłaszcza w przypadku małych czworonogów, takich jak choćby chichuachua, które są wyjątkowo narażone na wyziębienie organizmu.

Drugą grupę popularnych elementów garderoby stanowią modele typowo ozdobne, wykorzystywane zarówno w trakcie robienia sesji zdjęciowych, jak i na co dzień. Są to różnorodne ekskluzywne ubranka dla psa (np. fantazyjne kostiumy), kaftaniki z nadrukami, zabawne śliniaki, kolorowe opaski i inne akcesoria. Należy również wspomnieć o ubraniach pooperacyjnych, które mają zastosowanie stricte medyczne. Najczęściej bowiem zakłada się je zwierzakom bezpośrednio po operacjach (ewentualnie wypadkach), aby chroniły szwy na ciele przed uszkodzeniem wskutek rozdrapania albo pogryzienia.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 5 =