W jaki sposób działają hospicja domowe?

Opieka hospicyjna to bardzo cenne wsparcie dla przewlekle i terminalnie chorych oraz ich bliskich. Istnieją zarówno hospicja stacjonarne, jak i domowe. Z tej drugiej możliwości korzystają często osoby, które pragną przeżyć czas choroby w znajomym miejscu, wśród rodziny i przyjaciół. Jest to także realna pomoc dla najbliższych i opiekunów, ponieważ mogą oni liczyć na pewne odciążenie w niełatwej przecież opiece nad osobą nieuleczalnie chorą. Placówki tego typu zapewniają regularne wizyty lekarza i pielęgniarki, a w razie potrzeby również psychologa, fizjoterapeuty i kapelana.

Jakie są zalety korzystania z pomocy hospicjum domowego?

Otrzymanie skierowania do hospicjum niesie szereg korzyści. Pacjent ma zapewnioną regularną pomoc lekarską i pielęgniarską, a ponadto możliwe są wizyty interwencyjne w sytuacji nagłej zmiany lub pogorszenia stanu zdrowia. Dodatkowo istnieje możliwość bezpłatnego (jedynie za kaucją) wypożyczenia urządzeń podnoszących komfort życia pacjenta i ułatwiających wiele czynności. Są to na przykład kule, wózki inwalidzkie, łóżka i materace przeciwodleżynowe czy koncentratory tlenu. Jeśli chodzi o domowe hospicjum Warszawa jest miejscem, w którym można znaleźć godne i realne wsparcie dla chorych. Co bardzo istotne, na pomoc można liczyć całodobowo, co daje duże poczucie bezpieczeństwa. Dzięki zaangażowaniu specjalistów łatwiejsza jest zarówno pielęgnacja chorego, jak i regularne monitorowanie stanu zdrowia oraz leczenie dolegliwości bólowych. Stała kontrola medyczna to duży komfort zarówno dla pacjenta, jak i jego bliskich. Równolegle chory przebywa w domowych, kameralnych warunkach, co zazwyczaj bardzo pozytywnie wpływa na jego stan psychiczny.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 4 =