Jak przygotować się do rozwodu z orzeczeniem o winie?

Rozstanie dwojga ludzi to niezwykle bolesna i delikatna sytuacja, która wiąże się z ogromnymi emocjami. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli winą za rozpad małżeństwa obarcza się jedną ze stron. Co więc można zrobić, żeby przejść przez rozwód z orzeczeniem o winie spokojnie i bez szkód dla zdrowia psychicznego?

Skompletowanie dowodów, zebranie świadków

Bez względu na to, które z małżonków ma zostać obarczone winą za rozpad małżeństwa, każda ze stron musi odpowiednio przygotować się do rozprawy. Konieczne będzie m.in. skompletowanie dowodów, które udowodnią racje danej osoby. Co ważne, aby sąd mógł wziąć te dowody pod uwagę, muszą one zostać zebrane zgodnie z prawem. Nie można zatem, np. bez wiedzy małżonka sprawdzać jego skrzynki e-mailowej lub telefonu. Pomocne będzie także wezwanie świadków, którzy posiadają wiedzę na temat małżonka lub byli przy sytuacjach, które mogą przemawiać na jego niekorzyść. Oczywiście, zawsze warto próbować porozumieć się polubownie, o ile jest to tylko możliwe.

Czy warto skorzystać z fachowej pomocy?

Prawo może wydawać się dość skomplikowane i zawiłe dla osoby, które nie ma z wymiarem sprawiedliwości zbyt wiele do czynienia. A w sprawach tak poważnych jak rozwód z orzeczeniem o winie, nie można pozwolić sobie na jakikolwiek błąd. Rozwiązaniem będzie tu zwrócenie się o pomoc do profesjonalisty. W każdym większym mieście można znaleźć fachowców od trudnych spraw rozwodowych. Szukając więc miejsc, gdzie przyjmuje najlepszy prawnik Gdańsk jest miastem, w którym nie będzie to trudne. A zapewni to jednocześnie spokój i poczucie bezpieczeństwa dla wszystkich zainteresowanych.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 4 =