Kolejne urodziny małego dziecka – co tym razem mu sprezentować?

Wielu dorosłych uwielbia sprawiać prezenty dzieciom. Szczególnie ważną okazją są urodziny, gdzie nikt nie wyobraża sobie przyjścia na przyjęcie bez prezentu dla malucha. Dziś zabawek jest tyle, że ciężko jednak być oryginalnym. Każdy, kto przynosi coś na imprezę urodzinową życzy sobie, by jego prezent był wyjątkowy. Tak naprawdę wszyscy przynoszą jednak podobne podarunki. Sytuacja komplikuje się, gdy to kolejne urodziny dziecka, a my już nie mamy pomysłów na to, co kupować.

Aktywne dziecko to zdrowe dziecko

O aktywność dzieci należy dbać już od pierwszych lat ich życia. Dzisiaj wyjątkowo mocno są one otoczone przez elektronikę – tablety i smartfony odciągają uwagę od tego, co ważne, czyli od aktywnych zajęć. Ruch jest ważny już od najmłodszego wieku, bo pozwala uniknąć otyłości oraz innych chorób w późniejszym wieku. Pojazdy na pedały dla dzieci będą świetnym prezentem, który da młodemu człowiekowi możliwość ruchu na świeżym powietrzu, co w jego wieku jest niezwykle istotne.

Rozwijajmy też umysł

Czasami jednak pogoda nie dopisuje, ale pomimo tego bawić można się też w domu. Najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym i kupić dziecku na urodziny gry, które rozwiną jego wyobraźnie. Puzzle układanki dla małych dzieci spiszą się w tym zadaniu doskonale. Naukę przez zabawę zaczyna się najczęściej od prostych układanek – dziecko ma wtedy okazję poznać gatunki zwierząt, czy roślin. Przy okazji kolejnych urodzin można stopniowo zwiększać poziom trudności i kupować puzzle składające się z wielu elementów.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + jedenaście =