Jaką rolę w Dieslu pełni świeca żarowa – co warto wiedzieć podczas jej wymiany?

Świeca żarowa to bardzo ważna część silnika wysokoprężnego. Bez niej ciężko byłoby o rozruch w niskich temperaturach. Ich wymiana to dość standardowa operacja w warsztatach, gdzie warto dostosować się do niektórych rad. Jaka jest rola świec żarowych w Dieslu? 

Zadania świecy żarowej  

Świeca żarowa to swojego rodzaju grzałka, która wbudowana jest w ściankę głowicy silnika wysokoprężnego. Element grzejny jest umieszczony tutaj we wnętrzu kolektora ssącego. Dzięki przepływowi prądu elektrycznego z akumulatora nagrzewa się spirala, która oddaje ciepło zasysanemu powietrzu. W ten sposób ułatwia się rozruch silnika. W silniku Diesla z wtryskiem pośrednim ułatwia się odparowanie paliwa oraz samozapłon. Świeca żarowa zmniejsza też emisję wielu szkodliwych składników spalin podczas rozruchu zimnego silnika. 

Wymiana świecy żarowej 

Urwana świeca żarowa to dość częsty problem w silnikach Diesla. Napraw nie powinno wykonywać się raczej we własnym zakresie, bo są dość skomplikowane. Lepiej poradzić się specjalistów, których znaleźć można na stronie http://urwana-swieca-zarowa.com.pl/. Pomogą oni zarówno z urwaną, jak i złamaną świecą. W pierwszym przypadku problemem może być jej wyciągnięcie z silnika, jeśli trafi do trudno dostępnych miejsc. Świece powinno się również wymieniać profilaktycznie, po około 100 tysiącach kilometrów. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − jeden =