W co wyposażyć wózek dziecięcy?

Wózek dla noworodka powinien być przede wszystkim bezpieczny, ale również wygodny, tak aby zapewniał maluszkowi wysoki komfort, a rodzicom – łatwość w jego prowadzeniu. Decydując się na zakup tego typu sprzętu, często odwiedzamy wiele sklepów, aby dokonać właściwego wyboru, zwłaszcza że producenci oferują nam szeroką ofertę wózków wielofunkcyjnych – doskonałym przykładem jest model x lander 3 w 1.

Funkcjonalność to priorytet

Jeśli nie stać nas na zakup wózka wielofunkcyjnego, możemy z powodzeniem ograniczyć się do nabycia zwykłego wózka spacerowego – wystarczy go odpowiednio doposażyć i może służyć jako sprzęt do codziennego przewożenia maluszka (idealnie nadającym się do tego modelem jest stokke).

Do najbardziej funkcjonalnych akcesoriów zaliczamy:

– prześcieradło, nawet jeśli kładziemy na nie śpiwór – chroni bowiem siedzisko przed zabrudzeniem

– kocyk, najlepiej tkany z ciepłego materiału (np. bambusa)

– specjalne pałąki, które zabezpieczają dziecko przed wypadnięciem z wózka

– parasolki chroniące malucha przed deszczem lub silnym słońcem

– moskitiery zabezpieczające przed muchami, komarami i innymi uciążliwymi owadami

– torby na przeróżne przybory i drobiazgi (m.in. smoczki, butelki, pieluszki, kremy, chusteczki i dodatkowe ubranka); powinny posiadać wiele kieszonek i specjalny uchwyt do zawieszenia na poręczy wózka, bo to decyduje o ich funkcjonalności

W skład wyposażenia wózka dla dziecka może wchodzić jeszcze wiele innych akcesoriów. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest to, aby nasz maluch nie zmarzł w trakcie przejażdżki i mógł się wygodnie umościć w swoim pojeździe.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − jeden =