Co warto wiedzieć o trawersach?

Zarówno ciężki przemysł jak i budownictwo  nie mogą sprawnie działać bez  poprzecznych belek trawersowych, które wspomagają relokacje przedmiotów o bardzo dużej wadze. Trawers jest konstrukcją umożliwiającą równomierne rozłożenie wagi obiektu tak, aby można było go w sposób bezpieczny przenosić. Specjalistyczne firmy posiadają w swojej ofercie mniejsze belki przeznaczone do kompaktowych wózków widłowych oraz duże konstrukcje dedykowane dźwigom budowlanym.

Do czego wykorzystuje się trawersy ?

Konstrukcji wspomagających przenoszenie ładunków używa się przede wszystkim w sprzęcie, który fabrycznie nie posiada haków nośnych. Takie rozwiązania transportowe nazywane są elementami pośredniczącymi. Umożliwiają urządzeniom chwytającym przenoszenie ładunków, których masa przekracza maksymalny udźwig, a także elementy o nietypowych wymiarach. Pomagają transportować towary w specyficznych warunkach. Rozmiary i typy belek są dostosowane do wymiarów i wagi przenoszonych ładunków.

Jakie są rodzaje trawersów ?

Firmy specjalizujące się w przenoszeniu ciężkich ładunków, posiadają w swojej ofercie szeroki wybór osprzętu. Specjaliści dobiorą trawers adekwatny do zadania jakie zleca klient. Najczęściej wyróżnia się belki o zmiennym rozstawie punktów kotwiczących ładunek, dopasowane do warunków atmosferycznych, mobilne, dedykowane specyfice pomieszczenia oraz automatycznie poziomujące transportowane elementy. Wbrew pozorom dobór odpowiedniej belki pośredniczącej nie jest prosty, dlatego nie należy dokonywać wyboru bez konsultacji.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =