Dzierżawa, czy kupno drukarki – co bardziej się opłaca?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Próbując rozstrzygnąć, czy bardziej opłaca się dzierżawić, czy zakupić drukarkę, należy odpowiedzieć na pytanie, do czego i komu będzie ona służyć? Jeśli potrzebujemy sprzętu na własny użytek, wybór wydaje się prosty. Na potrzeby domowe kupno drukarki jest najlepszą opcją, bo nie wymaga podpisywania umowy i poziom jej eksploatacji nie przewyższy naszych możliwości samodzielnego serwisowania jej. Inna jest sytuacja, gdy potrzebujemy drukarkidrukarek dla firmy.

Inwestycja dla raczkujących firm

Częste i intensywne drukowanie zmusza do równie częstej konserwacji drukarki. Wymienianie tonerów, ewentualne naprawy – wszystko to zajmuje czas, a przecież nie będziemy do takich obowiązków delegować pracownika, który ma inne rzeczy na głowie. Dzierżawienie drukarek, poza korzyścią płynąca z braku konieczności inwestowania we własny sprzęt, wyręcza nas także z martwienia się o zapewniany drukarkom Canon serwis oraz obsługę techniczną biurowego sprzętu.

Wykwalifikowani serwisanci z https://www.telekontrakt.pl/dzierzawa-drukarek/ będą odwiedzać naszą firmę regularnie i dbać o to, by sprzęt był cały czas gotowy do pracy. Pozwoli to na skoncentrowaniu się na obowiązkach bez obaw, że trzeba zamówić nowy toner do drukarki. Dzięki abonamentowi zawsze jesteśmy wyposażeni w produkty od najlepszych producentów.

Nie zapominajmy także o tym, że za wynajmem drukarek idzie także zmniejszenie podatku dochodowego firmy, ponieważ wszystkie koszty związane z obsługą umowy są kosztami uzyskania przychodów. Ponadto płynność finansowa firmy zostaje zwiększona dzięki rozłożeniu w czasie wydatków związanych z użytkowaniem drukarek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować się na camping?
Jak przygotować się na camping?
Lato za pasem, piękna pogoda, a Ty zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Możesz wybrać się na camping. Jest […]
Nerwica – jak należy ją leczyć?
Nerwica – jak należy ją leczyć?
Nerwica to powszechne zaburzenie o podłożu psychicznym, które ma swoje źródło głównie w nierozwiązanych konfliktach zewnętrznych. Według nieoficjalnych danych zmaga […]
Podstawowe wyposażenie sklepów spożywczych
Podstawowe wyposażenie sklepów spożywczych
Każdy sklep spożywczy musi gwarantować swoim klientom świeży asortyment produktów, które są w wystarczająco atrakcyjny sposób wyeksponowane. Z tego powodu […]