Jak wybrać właściwą przyczepę do transportu łodzi?

Zaskakująco wiele osób żyjących w naszym kraju dysponuje łodziami, motorówkami, niewielkimi jachtami lub skuterami wodnymi. Są to ciężkie i ponadgabarytowe jednostki, które zawsze należy transportować z wykorzystaniem profesjonalnej przyczepy zapewniającej im optymalną stabilność. W przeciwnym razie znacznie wzrasta ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych, co wiąże się zazwyczaj z koniecznością drogiej naprawy. Z niniejszego artykułu dowiemy się, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniej przyczepy. 

Modele jedno- oraz dwuosiowe

Decydując się na zakup przyczepy podłodziowej, w pierwszej kolejności warto zainteresować się tym, czy posiada komfortowe zawieszenie hydrauliczne. Pozwala ono bowiem na bezpieczne zwodowanie danej jednostki. Liczą się również parametry typowo techniczne, w tym zwłaszcza waga całkowita, długość mierzona od końca dzioba do rufy oraz wysokość i szerokość. Informacje w tym zakresie ułatwią nam perfekcyjne dopasowanie konstrukcji do posiadanego jachtu czy motorówki. Kolejny niezwykle ważny czynnik to liczba zastosowanych osi. Najbardziej popularne są oczywiście przyczepy do łodzi 1 osiowe, odznaczające się stosunkowo niewielką masą, a przez to przystosowane do ciągnięcia przez lekkie samochody osobowe. Z kolei wersje dwuosiowe świetnie sprawdzają się w połączeniu z dużymi autami i busami (przekraczającymi 750 kg). Na koniec należy jeszcze wspomnieć o weryfikacji papierów rejestracyjnych i ubezpieczeniowych, a także sprawdzeniu dostępności dodatkowych udogodnień konstrukcyjnych, takich jak choćby funkcjonalny system hamowania, wydłużany panel tylny z oświetleniem, koło podporowe, wodoszczelne piasty czy błotniki ochronne.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 16 =