Na jakie cechy zwrócić uwagę przy wyborze monitora dla gracza?

Osoby często i długo grające w gry komputerowe powinny koniecznie zaopatrzyć się w wysokiej klasy monitor. Pozwoli on bowiem uzyskać optymalne wyświetlanie sekwencji, które pojawiają się na ekranie. Przy wyborze tego rodzaju sprzętu trzeba zwracać szczególną uwagę nie tylko na design, ale przede wszystkim na parametry techniczne. Godne polecenia są m.in. monitory marki Iiyama z częstotliwością odświeżania 144 Hz, dostępne m.in. w sklepie internetowym https://iiyama-sklep.pl/189-monitory-dla-graczy-144hz.

Czas reakcji to kluczowy parametr

Decydując się na zakup monitora dla gracza, w pierwszej kolejności należy koniecznie sprawdzić, jaki jest jego czas reakcji. Jeśli jest zbyt długi (na poziomie powyżej 1 ms), wówczas może powodować smużenie ekranu, a także nieznaczne opóźnienie obrazu. Obie te wady w znacznym stopniu obniżają komfort grania, gdyż o zwycięstwie albo porażce w trakcie rozgrywki nierzadko decydują ułamki sekund. Czas reakcji w ogromnej mierze zależy od rodzaju zastosowanej matrycy – w przypadku monitorów gamingowych pożądany jest model TN, a nie IPS.

Drugi istotny parametr to odświeżanie obrazu podawane w hercach. W codziennym użytkowaniu zdecydowanie najlepiej sprawdzi się sprzęt z odświeżaniem 144 Hz, charakteryzujący się idealną płynnością obrazu. Pozostałe ważne czynniki wyboru to m.in. przekątna ekranu (minimum 24 cale), rozdzielność (standard to Full HD, ale warto postawić na 4K) oraz Input Lag (im krótszy, tym lepiej). Dodajmy, że obecnie najczęściej wybierany przez graczy jest monitor 4k 144hz, bo gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazu oraz brak jakichkolwiek przycięć, smużenia czy opóźnień.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =