Uzyskanie licencji krajowej instytucji płatniczej – co jest potrzebne?

Krajowa Instytucja Płatnicza to działalność prowadzona na rynku usług płatniczych. Może ona świadczyć wszystkie lub wybrane usługi związane z płatnościami. Możliwa jest także emisja własnej waluty elektronicznej po spełnieniu pewnych warunków.

W jaki sposób powstaje Krajowa Instytucja Płatnicza?

Do prowadzenia legalnej działalności jako Krajowa Instytucja Płatnicza konieczne jest uzyskanie zezwolenia od Komisji Nadzoru Finansowego, a także wpis do stosownego rejestru. Niezbędne jest także uzyskanie zezwolenia na świadczenie konkretnego rodzaju usług. Uzyskanie takiej licencji nie jest proste, gdyż wiąże się z koniecznością złożenia stosownych dokumentów, które następnie poddane zostaną wnikliwej ocenie oraz analizie. Proces ten może trwać od kilku miesięcy do nawet 1,5 roku. W jej zdobyciu pomóc może kancelaria adwokacka, o której działalności więcej informacji znaleźć można pod adresem https://www.dudkowiak.pl/blog/bankowo%C5%9B%C4%87-i-us%C5%82ugi-p%C5%82atnicze-wytyczne-knf-%E2%80%93-czyli-o-co-banki-pytaj%C4%85-dostawc%C3%B3w-us%C5%82ug-p%C5%82atniczych.html. Po otrzymaniu licencji podmiot zostaje wpisany na listę Krajowych Instytucji Płatniczych i może rozpocząć swoją działalność.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − sześć =