Jak kontrolować dostęp do firmy?

Wraz z rozwojem każdego przedsiębiorstwa stajemy przed coraz to nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest przekroczenie progu zatrudnienia, na którym nie jesteśmy już w stanie kontrolować dostępu do firmy na zasadzie poznawania swoich pracowników. Wiele przedsiębiorstw musi chronić swoje obiekty przed niepożądanymi gośćmi ze względu na bezpieczeństwo mienia czy procesu produkcyjnego. 

Czynnik ludzki i rozwiązania technologiczne

Wiele firm wykupuje usługi firm zajmujących się ochroną mienia. Niestety, nawet jeśli zatrudnimy zewnętrznego stróża, który będzie kontrolował osoby wchodzące do budynku, może on zwyczajnie kogoś przeoczyć lub zostać przekonany przez oszusta, że zaszła pomyłka. Systemy monitoringu są oczywiście niezbędne, nie chronią one jednak dostępu, a jedynie rejestrują przebieg wydarzeń. Na szczęście w branży zabezpieczeń pojawiają się nowatorskie rozwiązania pozwalające bardzo skutecznie kontrolować kto i w jakim wchodzi do naszej firmy. Przykładowo, rohlig suus logistics s.a. w Lublinie skorzystało z systemu kontroli dostępu. 

System taki pozwala za pomocą czytników tagów RFID lub odcisku linii papilarnych połączonych z automatycznymi zamkami w bardzo prosty i wygodny sposób udzielać i wzbraniać poszczególnym pracownikom dostępu do konkretnych pomieszczeń i budynków. Istnieją także systemy stosowane zewnętrznie, pozwalają one kontrolować bramę wjazdową lub szlaban za pomocą skanowania numerów rejestracyjnych pojazdów. Odpowiednio zastosowane, dają pewność, że w naszej firmie nie znajdzie się nikt niepowołany. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + cztery =