Odbiór techniczny mieszkania – jak wykonać go poprawnie?

Do odbioru technicznego mieszkania należy się solidnie przyłożyć. Konsekwencje przyjęcia mieszkania z usterkami mogą być kosztowne. Poniżej kilka praktycznych porad na temat tego, jak przygotować się do odbioru mieszkania.

Pośpiech – zły doradca

Nie warto się spieszyć, bo pośpiech może być przyczyną niedokładnego obejrzenia lokalu. Odbiór najlepiej robić w dzień przy dobrym świetle. Jeśli samodzielne wykonanie tego zadania wydaje się zbyt skomplikowane, to najlepiej wynająć firmę, która w zakresie usług ma zapis nieruchomości Klient indywidualny dokonujący samodzielnie odbioru technicznego mieszkania powinien sprawdzić dokładnie, czy powierzchnia mieszkania jest identyczna z tą zapisaną w umowie. Sprawdź poziom i pion ścian, tynk na ścianach, wizualny stan sufitu. Zwróć uwagę na to, czy okna i drzwi zostały prawidłowo osadzone. Powinieneś sprawdzić również instalacje teletechniczne, poziom podłóg, instalację elektryczną i wentylacyjną.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =