Jak wybrać odpowiedni do naszych potrzeb silnik wibracyjny?

Silniki wibracyjne to nowoczesne urządzenia montowane powszechnie w wielu mechanizmach przemysłowych. Standardowy model składa się przede wszystkim z napędu elektrycznego, solidnego korpusu, wału, a także wirnika wyposażonego w łożyska o zwiększonej nośności. Istotną rolę w konstrukcji odgrywają ponadto masy niewyważone – stała oraz nastawna. Ta druga służy do precyzyjnego regulowania generowanej siły wymuszającej. 

Kluczowe parametry z punktu widzenia użytkownika

Silniki wibracyjne znajdują szerokie zastosowanie zwłaszcza w branży wydobywczej, rolniczej, budowlanej czy spożywczej. Znakomicie sprawdzają się choćby w procesie transportowania materiałów sypkich, przesiewania zbóż, wspomagania przepływu w zbiornikach i silosach, zagęszczania mieszanki betonowej, a nawet oczyszczania filtrów. Przy wyborze konkretnego egzemplarza warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego rozmiar, który musi być dostosowany zarówno do gabarytów danej maszyny, jak i specyfiki pracy. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się wersje typu mini, gdyż gwarantują sporą wydajność, a jednocześnie pozwalają na umieszczanie w niewielkich obudowach. Posiada je w swojej ofercie ten profesjonalny sklep internetowy, który można znaleźć pod adresem https://v-motor.pl/silniki-wibracyjne-mini-c-1.html. Kolejny istotny parametr to moc – może ona wynosić między 0,03 kW a 18 kW. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o prędkości obrotowej (750-3000 obr./min.) oraz poziomie szczelności korpusu (najlepiej IP65).

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + dziewięć =