Bezzwrotne palety jednorazowe – kiedy się sprawdzą?

Paleta to podstawowe narzędzie wykorzystywane w logistyce. Sztywna platforma wykonana najczęściej z drewna stanowi równe podłoże przeznaczone do transportu mniejszych opakowań. Producenci mają w swej ofercie kilka rodzajów produktów. Wśród nich znaleźć można palety jednorazowe.

Czym są palety jednorazowe

Jeśli chodzi o konstrukcję i sposób wykonania, palety jednorazowe niewiele różnią się od produktów stosowanych w spedycji międzynarodowej. Podstawowa różnica dotyczy zastosowanego materiału. Do ich wytworzenia najczęściej używa się materiałów odpadowych lub drewna zaliczanego do II i III gatunku. Firmy zajmujące się wytwarzaniem palet transportowych, takie jak ta ze strony https://www.makodrew.pl/oferta.html w procesie produkcyjnym wykorzystuje przede wszystkim gatunki drewna iglastego, takie jak sosna, jodła oraz modrzew. Mimo tego, że palety jednorazowe nie nadają się do powtórnego użycia, mogą zostać poddane recyklingowi.

Zastosowanie palet jednorazowych

Warto podkreślić, że chociaż palety jednorazowe wytwarzane są z materiałów gorszej jakości, nie mogą posiadać żadnych uszkodzeń lub wad konstrukcyjnych. To pełnowartościowy produkt, który zapewnia bezpieczeństwo transportowanym surowcom. Tego rodzaju wyroby stosuje się głównie w celu obniżenia kosztów dostawy. Odbiorca zamówienia może zatrzymać paletę wraz z towarem, który został na niej umieszczony. Takie działanie jest powszechnie stosowane m.in. przez firmy zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych, takich jak kostka brukowa. Palety bezzwrotne stosowane są również w sytuacji, gdy współpraca z klientem ma charakter nieregularny lub dochodzi do jednorazowej transakcji i nie ma możliwości zwrócenia platformy.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 2 =