Jakie wady wzroku można skorygować wszczepieniem soczewki?

Wady wzroku zdecydowanie nie ułatwiają codziennego funkcjonowania, a stosowanie okularów dla wielu potrafi być niezwykle irytujące. Obecnie powszechnie dostępne są jednak rozwiązania, które pozwalają znacznie ograniczyć wady, lub nawet zlikwidować je całkowicie. Chodzi o zabiegi, dzięki którym możliwa jest bezpieczna ingerencja w strukturę oka, tak aby znacznie poprawić widzenie. Zdecydowanie najbardziej popularnymi są te wykorzystujące laser, ale oprócz nich istnieją inne metody, opierające się na wszczepianiu soczewek. Jakie wady można skorygować za ich pomocą?

Wszczepianie soczewek, a wady wzroku

Podstawowym sposobem na pozbycie się wad wzroku są soczewki fakijne, czyli sztuczne, elastyczne soczewki, które wszczepiane wszczepiane są do wnętrza oka pomiędzy tęczówkę a soczewkę naturalną. Pozwalają one znacznie poprawić jakość widzenia u pacjentów ze stwierdzoną krótkowzrocznością, znacznie zwiększając ostrość. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że soczewkę można w każdej chwili usunąć operacyjnie, przywracając oku zdolność sprzed wykonania zabiegu. Wprowadzając implant w postaci kolorowych soczewek fakijnych można dodatkowo pozbyć się astygmatyzmu. Możliwości są naprawdę duże, a skuteczność zależy w głównej mierze od umiejętności lekarza. Innym sposobem jest wymiana przezroczystej soczewki refrakcyjnej, która z dobrymi efektami stosowana jest u pacjentów z wysoką nadwzrocznością lub krótkowzrocznością. Jest ona alternatywą dla zabiegów laserowych, którym pacjenci z różnych przyczyn nie mogą być poddani. Podobnych metod związanych z soczewkami jest więcej, a każde z nich pomagają w eliminacji krótkowzroczności, dalekowzroczności lub astygmatyzmu.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =