Lekarz kardiolog – jakimi problemami się zajmuje?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym się zajmuje?

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się zaburzeniami pracy serca, naczyń krwionośnych i struktur z nimi związanych. Kardiolog to lekarz, który specjalizuje się w opiece kardiologicznej.

Serce jest mięśniem, który pompuje krew wokół ciała, więc jeśli nie działa prawidłowo, może to prowadzić do poważnych problemów. Kardiolog będzie w stanie wykryć wszelkie oznaki choroby serca i zapewnić leczenie, które pomoże poprawić Twój stan.

Kardiolodzy leczą osoby ze wszystkimi rodzajami chorób serca, od tych, które doznały ataku serca do tych, które mają nieprawidłowe bicie serca (arytmia). Mogą oni również pomóc osobom, które doświadczyły bólu w klatce piersiowej lub duszności z powodu stanu serca.

Jakimi problemami zajmuje się kardiolog?

Kardiolog zajmuje się wszelkiego rodzaju schorzeniami związanymi z sercem i naczyniami krwionośnymi (układem krążenia). Obejmują one:

Problemy z zastawkami serca – takie jak zwężenie (zwężenie) lub niedomykalność (nieszczelność) zastawek.

Zaburzenia rytmu serca – takie jak migotanie przedsionków (nieregularne bicie serca), częstoskurcz komorowy (bardzo szybkie bicie serca) i napadowy częstoskurcz nadkomorowy (szybkie bicie serca pomiędzy normalnymi uderzeniami).

Niewydolność serca – gdy serce nie pompuje wystarczającej ilości krwi.

Jeśli masz problemy z sercem, to koniecznie umów się na wizytę u specjalisty na wskazanej witrynie internetowej: http://magdalena-drozdz-klimczyk.pl/kardiolog-bielsko-biala/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę kupując biurko?
Na co zwrócić uwagę kupując biurko?
Do każdego pomieszczenia w domu można wybrać modne i funkcjonalne wyposażenie. Szeroki asortyment umożliwia kreowanie nieszablonowych aranżacji, dostosowanych pod każdym […]
O czym powinniśmy pamiętać będąc posiadaczem motocykla?
O czym powinniśmy pamiętać będąc posiadaczem motocykla?
Jazda motocyklem to niewątpliwie piękna sprawa, zanim jednak do tego dojdzie, to należy się do niej odpowiednio przygotować. Nie chodzi […]
Jak kontrolować dostęp do firmy?
Jak kontrolować dostęp do firmy?
Wraz z rozwojem każdego przedsiębiorstwa stajemy przed coraz to nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest przekroczenie progu zatrudnienia, na którym […]