Jak ciekawie wykończyć salon?

Kluczowym aspektem przy urządzaniu salonu jest funkcjonalność i atmosfera, która w nim panuje. Dobrze zaprojektowane i urządzone wnętrze powinno być dopasowane do potrzeb jego mieszkańców, dlatego decydując się na remont powinniśmy skoncentrować się na własnych założeniach, a nie na opiniach innych. W obecnej aranżacji warto przeanalizować, co pasuje do naszego wnętrza i co musimy zmienić. Następnie warto zwrócić uwagę na pokoje, w których mieszkaliśmy i umeblowaliśmy i czuliśmy się dobrze, aby dopasować elementy wystroju do naszych potrzeb. 

Jakie kolory sprawdzą się w aranżacji małego salonu?

Aranżując mały salon najlepiej pomalować ściany i sufity w jasnych kolorach, takich jak: biały, kremowy, jasnoszary. Z powodzeniem możemy również wybrać rozjaśniające kolory pastelowe. Naturalną ekspansję przestrzeni osiągniemy wpuszczając do wnętrza dużo światła dziennego. Dlatego unikaj ciężkich ciemnych zasłon i zamiast tego umieść rolety rzymskie lub przezroczyste zasłony w oknach.

Triki dekoratorskie 

Dekorując lustrami, nasz salon wyda się wizualnie większy. Również przestrzeń będzie jaśniejsza dzięki odbiciu światła. Decydując się na powieszenie obrazu, koniecznie wybierz jednokanałową kompozycję perspektywiczną, która doda wnętrzu dodatkowej głębi. Idealnie sprawdzają się tu pejzaże, ulice i abstrakcje. Jeśli mimo wymienionych wyżej porad nie mamy pomysłu jak wykończyć salon, z pewnością nam w tym pomoże architekt wnętrz Sopot to miasto, w którym działa wielu profesjonalistów w tym zakresie. 

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 1 =