Jak ciekawie wykończyć salon?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kluczowym aspektem przy urządzaniu salonu jest funkcjonalność i atmosfera, która w nim panuje. Dobrze zaprojektowane i urządzone wnętrze powinno być dopasowane do potrzeb jego mieszkańców, dlatego decydując się na remont powinniśmy skoncentrować się na własnych założeniach, a nie na opiniach innych. W obecnej aranżacji warto przeanalizować, co pasuje do naszego wnętrza i co musimy zmienić. Następnie warto zwrócić uwagę na pokoje, w których mieszkaliśmy i umeblowaliśmy i czuliśmy się dobrze, aby dopasować elementy wystroju do naszych potrzeb. 

Jakie kolory sprawdzą się w aranżacji małego salonu?

Aranżując mały salon najlepiej pomalować ściany i sufity w jasnych kolorach, takich jak: biały, kremowy, jasnoszary. Z powodzeniem możemy również wybrać rozjaśniające kolory pastelowe. Naturalną ekspansję przestrzeni osiągniemy wpuszczając do wnętrza dużo światła dziennego. Dlatego unikaj ciężkich ciemnych zasłon i zamiast tego umieść rolety rzymskie lub przezroczyste zasłony w oknach.

Triki dekoratorskie 

Dekorując lustrami, nasz salon wyda się wizualnie większy. Również przestrzeń będzie jaśniejsza dzięki odbiciu światła. Decydując się na powieszenie obrazu, koniecznie wybierz jednokanałową kompozycję perspektywiczną, która doda wnętrzu dodatkowej głębi. Idealnie sprawdzają się tu pejzaże, ulice i abstrakcje. Jeśli mimo wymienionych wyżej porad nie mamy pomysłu jak wykończyć salon, z pewnością nam w tym pomoże architekt wnętrz Sopot to miasto, w którym działa wielu profesjonalistów w tym zakresie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Chęć przebudowy domu – jakie formalności należy spełnić, aby zrobić to legalnie?
Chęć przebudowy domu – jakie formalności należy spełnić, aby zrobić to legalnie?
Przebudowa domu pozwala zmienić układ oraz wymiary poszczególnych pomieszczeń, dzięki czemu mogą być one dopasowane do indywidualnych potrzeb. Wcześniej trzeba […]
Stań się widoczny, czyli zrozum czym jest SEO
Stań się widoczny, czyli zrozum czym jest SEO
SEO to proces, który pomaga uwidocznić witrynę na stronach wyników wyszukiwania. Pomaga w zwiększeniu widoczności stron internetowych. Dla firm ważne […]
Niebanalny prezent na urodziny – co wybrać?
Niebanalny prezent na urodziny – co wybrać?
Jako że urodziny to jeden z najważniejszych dni i świąt w całym roku, oczywistym wydaje się fakt, że warto uczcić […]