Czym charakteryzują się opakowania kompostowalne?

Opakowanie kompostowalne to rodzaj opakowania, które zostało zaprojektowane tak, aby ulegało rozkładowi w kontrolowanych warunkach kompostowania. Termin “kompostowalny” odnosi się do materiału, który został zaprojektowany tak, aby ulegał biodegradacji podczas kompostowania w określony sposób. Opakowania kompostowalne mogą być wykonane z wielu materiałów, w tym z papieru, plastiku, a nawet metali.

Z czego są wytwarzane?

Pod względem składu chemicznego ekologiczne foliopaki są bardzo podobne do tradycyjnych tworzyw sztucznych i produktów papierowych. Materiały nadające się do kompostowania są zwykle wytwarzane z naturalnych składników, takich jak skrobia, celuloza i lignina. Składniki te są przetwarzane na pulpę, która może być następnie uformowana w dowolny kształt lub rozmiar do wykorzystania w procesie produkcyjnym. Materiały kompostowalne są również wykorzystywane w tradycyjnych procesach produkcyjnych, takich jak formowanie wtryskowe i wytłaczanie, więc nie wymagają żadnego specjalnego sprzętu ani procesów, jeśli są stosowane obok tradycyjnych tworzyw sztucznych i produktów papierowych.

Jakie są korzyści takich opakowań?

Jest lepsze dla środowiska, ponieważ jest wykonane z naturalnych materiałów. Zmniejsza ilość odpadów, ponieważ może być kompostowane zamiast wyrzucane na wysypiska lub do oceanów. Produkty zapakowane w pojemniki wielokrotnego użytku są częściej ponownie wykorzystywane niż produkty zapakowane w pojemniki jednorazowe, co oznacza, że podczas wysyłki i produkcji marnuje się mniej energii.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =