Czyszczenie produktów z zamszu i nubuku – jaki preparat zakupić?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Materiał jakim jest zamsz charakteryzuje się nie tylko eleganckim wyglądem, ale także bardzo przyjemną teksturą. Wykorzystywany jest nie tylko do produkcji odzieży i zasłon ale także obuwia. Buty wykonane z zamszu wyglądają bardzo efektownie jednak należy pamiętać, że ten materiał wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu będą służyły przez wiele sezonów bez strat w ich wyglądzie.

Dlaczego należy impregnować obuwie zamszowe?

Impregnowanie obuwia wykonanego z zamszu jest koniecznym zabiegiem, który powinien być regularnie powtarzany. Kompleksowa i dokładna impregnacja sprawi, że buty będą chronione przed wilgocią.

Impregnując but, woda nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z zamszem i spłynie po nim, pozostawiając go suchym. Wpłynie to także na komfort użytkowania oraz zabezpieczy przed wychłodzeniem stopy oraz całego organizmu.

Czyszczenie butów zamszowych

Buty zamszowe powinny być regularnie czyszczone, najlepiej bezpośrednio po powstaniu nieestetycznych plam. Można je wykonywać za pomocą specjalnej kostki lub dedykowanej szczoteczki do usuwania zabrudzeń, które nie podrażnią materiału. Plamy i inne trudne zabrudzenia skutecznie usuną środki takie jak cleanery i odplamiacze które nadają się do czyszczenia na mokro. Znajdziemy je na stronie: https://multirenowacja.pl/omnidaim-100ml-odplamiacz-do-zamszu-nubuku-i-tkanin-saphir.html.

Aby cieszyć się pięknym wyglądem zamszu przez wiele lat, warto stosować także produkty do renowacji koloru. Większość z nich dostępna jest w formie aerozolu, który jest prosty w użyciu i skutecznie odnawia oryginalny kolor obuwia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak możemy poprawić wygląd naszych starych mebli?
Jak możemy poprawić wygląd naszych starych mebli?
Być może będziesz musiał wykonać trochę pracy, aby twoje stare meble wyglądały jak nowe. Ale jeśli zrobisz to dobrze, wysiłek […]
Jak oblicza się powierzchnię użytkową mieszkania albo domu?
Jak oblicza się powierzchnię użytkową mieszkania albo domu?
Powierzchnia użytkowa mieszkania lub domu to dość powszechna norma, którą podaje się w np. podczas sprzedaży nieruchomości. Aby ją poprawnie […]
Czym są produkty POS?
Czym są produkty POS?
Produkty Point of sale to przedmioty, które są wykorzystywane przez sprzedawców do sprzedaży swoich towarów. Dostarczają one informacji na temat […]