Czyszczenie produktów z zamszu i nubuku – jaki preparat zakupić?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Materiał jakim jest zamsz charakteryzuje się nie tylko eleganckim wyglądem, ale także bardzo przyjemną teksturą. Wykorzystywany jest nie tylko do produkcji odzieży i zasłon ale także obuwia. Buty wykonane z zamszu wyglądają bardzo efektownie jednak należy pamiętać, że ten materiał wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu będą służyły przez wiele sezonów bez strat w ich wyglądzie.

Dlaczego należy impregnować obuwie zamszowe?

Impregnowanie obuwia wykonanego z zamszu jest koniecznym zabiegiem, który powinien być regularnie powtarzany. Kompleksowa i dokładna impregnacja sprawi, że buty będą chronione przed wilgocią.

Impregnując but, woda nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z zamszem i spłynie po nim, pozostawiając go suchym. Wpłynie to także na komfort użytkowania oraz zabezpieczy przed wychłodzeniem stopy oraz całego organizmu.

Czyszczenie butów zamszowych

Buty zamszowe powinny być regularnie czyszczone, najlepiej bezpośrednio po powstaniu nieestetycznych plam. Można je wykonywać za pomocą specjalnej kostki lub dedykowanej szczoteczki do usuwania zabrudzeń, które nie podrażnią materiału. Plamy i inne trudne zabrudzenia skutecznie usuną środki takie jak cleanery i odplamiacze które nadają się do czyszczenia na mokro. Znajdziemy je na stronie: https://multirenowacja.pl/omnidaim-100ml-odplamiacz-do-zamszu-nubuku-i-tkanin-saphir.html.

Aby cieszyć się pięknym wyglądem zamszu przez wiele lat, warto stosować także produkty do renowacji koloru. Większość z nich dostępna jest w formie aerozolu, który jest prosty w użyciu i skutecznie odnawia oryginalny kolor obuwia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakiego materiału powinno być wykonane szambo?
Z jakiego materiału powinno być wykonane szambo?
Szambo to świetny sposób na gromadzenie nieczystości. Z bezodpływowych zbiorników korzysta się najczęściej w domach, które nie mają podłączenia do […]
Na co zwracać uwagę w wyborze wody do picia?
Na co zwracać uwagę w wyborze wody do picia?
Woda to najważniejszy składnik potrzebny do życia. Ponieważ obecnie nie ma żadnego problemu z zaopatrzeniem w wodę, z reguły o […]
Ekstremalny sport – jak zacząć?
Ekstremalny sport – jak zacząć?
Coraz częściej można usłyszeć o osobach, które decydują się na ultramaratony skoki na bungee, wspinaczkę wysokogórską czy kitesurfing. Patrząc na […]