Czyszczenie produktów z zamszu i nubuku – jaki preparat zakupić?

Materiał jakim jest zamsz charakteryzuje się nie tylko eleganckim wyglądem, ale także bardzo przyjemną teksturą. Wykorzystywany jest nie tylko do produkcji odzieży i zasłon ale także obuwia. Buty wykonane z zamszu wyglądają bardzo efektownie jednak należy pamiętać, że ten materiał wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu będą służyły przez wiele sezonów bez strat w ich wyglądzie.

Dlaczego należy impregnować obuwie zamszowe?

Impregnowanie obuwia wykonanego z zamszu jest koniecznym zabiegiem, który powinien być regularnie powtarzany. Kompleksowa i dokładna impregnacja sprawi, że buty będą chronione przed wilgocią.

Impregnując but, woda nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z zamszem i spłynie po nim, pozostawiając go suchym. Wpłynie to także na komfort użytkowania oraz zabezpieczy przed wychłodzeniem stopy oraz całego organizmu.

Czyszczenie butów zamszowych

Buty zamszowe powinny być regularnie czyszczone, najlepiej bezpośrednio po powstaniu nieestetycznych plam. Można je wykonywać za pomocą specjalnej kostki lub dedykowanej szczoteczki do usuwania zabrudzeń, które nie podrażnią materiału. Plamy i inne trudne zabrudzenia skutecznie usuną środki takie jak cleanery i odplamiacze które nadają się do czyszczenia na mokro. Znajdziemy je na stronie: https://multirenowacja.pl/omnidaim-100ml-odplamiacz-do-zamszu-nubuku-i-tkanin-saphir.html.

Aby cieszyć się pięknym wyglądem zamszu przez wiele lat, warto stosować także produkty do renowacji koloru. Większość z nich dostępna jest w formie aerozolu, który jest prosty w użyciu i skutecznie odnawia oryginalny kolor obuwia.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 18 =