Optyk – jakie zadania wykonuje?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Optycy to profesjonaliści, którzy pracują w salonach optycznych, laboratoriach i szpitalach. Dostosowują oni okulary, soczewki kontaktowe i inne urządzenia poprawiające widzenie, aby pomóc ludziom widzieć wyraźnie.

Optycy kontrolują, mierzą i testują okulary, soczewki kontaktowe i inne urządzenia poprawiające widzenie, aby zapewnić, że spełniają one standardy stanowe i federalne. Pomagają również klientom w zakupach okularów, wyjaśniając cechy każdego przedmiotu na wystawie.

Niektórzy optycy posiadają bardzo specjalistyczną wiedzę i umiejętności, które pozwalają im wykonywać określone zadania. Na przykład:

Pomiar wzroku 

Optyk mierzy wzrok, przykładając do oka pacjenta przyrząd zwany oftalmoskopem. Przyrząd ten powiększa obraz, dzięki czemu optyk może zobaczyć, co dzieje się wewnątrz oka pacjenta. Przyrząd pokazuje również, jak dobrze działają różne części siatkówki (tylna część oka), gdy przechodzi przez nie światło. Wynik nazywany jest „receptą optyczną”.

Wykonywanie soczewek 

Aby wykonać soczewki, optyk potrzebuje specjalnego sprzętu i materiałów, aby zeszlifować i wypolerować szkło w różne kształty, które trafiają do okularów lub soczewek kontaktowych. Niektóre z tych kształtów są bardzo skomplikowane i muszą być wykonane idealnie gładko, aby nie drapały się o siebie i nie powodowały rozmycia podczas noszenia przez pacjentów.

Jeśli chcesz skorzystać z usług specjalisty, to optyk Poznań, jest miastem gdzie bez problemu zadbasz o swój wzrok.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić pokój młodzieżowy
Jak urządzić pokój młodzieżowy
Urządzenie pokoju młodzieżowego tak, aby był on jednocześnie modny oraz funkcjonalny nie należy do najłatwiejszych zadań. Wszystko to za sprawą […]
Jakie są rodzaje apteczek?
Jakie są rodzaje apteczek?
Apteczka to stosunkowo niepozorne pudełeczko, w którym znajdziemy przeróżne przedmioty przydatne w udzielaniu pierwszej pomocy. W zależności od swoich rozmiarów […]
Jak powstają maszyny?
Jak powstają maszyny?
Maszyny przemysłowe to urządzenia, które pozwalają zwiększyć wydajność procesu produkcyjnego i ograniczyć jego koszty. Chociaż zakup nowoczesnego parku maszynowego wymaga […]