Jak określić wartość auta przed sprzedażą?

Zmiana samochodu na nowszy model to bardzo duże przedsięwzięcie finansowe. Część środków w nowe auto możemy zainwestować z własnych oszczędności, jednak można również sprzedać stary samochód i dołożyć dodatkowe środki do naszego zakupu. Trzeba jednak najpierw zorientować się ile stary pojazd jest wart, ponieważ zamieszczając ogłoszenie o sprzedaży z nadmiernie wysoką ceną nie uda się nam znaleźć żadnego kupca. Jeśli natomiast cena będzie zbyt niska, to dość szybko sprzedamy auto, ale za to ze sporą stratą.

Przeglądajmy serwisy ogłoszeniowe

Pierwsza opcja to poświęcenie czasu na dokładne przejrzenie ogłoszeń w serwisach o sprzedaży aut. W ten sposób możemy zgrubnie oszacować cenę naszego pojazdu. Trzeba jednak wiedzieć, że musimy dokładnie dopasować stan naszego samochodu do tych w ogłoszeniach. Ma również znaczenie wyposażenie pojazdy, ilość korozji i tak dalej. Dlatego na takie sprawdzanie ceny na pewno zejdzie nam sporo wolnego czasu, jednak na szczęście można auto wycenić w łatwiejszy sposób niż powyższy.

Profesjonalna wycena

Drugą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy wycenią pojazd na podstawie danych, które im dostarczymy. Darmowa wycena auta możliwa jest w wielu serwisach ogłoszeniowych, jeżeli tylko zdecydujemy się później za ich pośrednictwem sprzedawać nasz pojazd. Dzięki powyższej metodzie wszystko pójdzie o wiele szybciej, ponieważ znając podstawowe dane takie jak numer VIN i numer nadwozia, pracownicy będą w stanie od razu sprawdzić wyposażenie, rok produkcji auta itp. i na tej podstawie oszacować jego wartość.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =