Czym jest domena cc?

Rejestracja nazwy strony internetowej w powszechnych domenach takich pl, com lub org kojarzy się z prestiżem i zapewnia nam szeroki zasięg działalności. Często jednak konwencjonalne rozwiązania wydają nam się banalne lub zwyczajnie nudne. Wówczas warto rozważyć domenę cc.

Czym jest domena CC?

Pod zdublowaną literą “c” kryją się… Wyspy Kokosowe. Chociaż z początku ciężko w to uwierzyć, wyżej wymieniona domena jest przypisywana tym niewielkim atolom koralowym na Oceanie Indyjskim. Jako domena narodowa jest ona oferowana wszystkim, którzy chcą prowadzić działalność na ich terenie, jednak szkopuł w tym, że jej rejestracja dostępna jest wszystkim, niezależnie od szerokości geograficznej. Nawet jeżeli żyjemy na terenie Polski i proponujemy usługi tylko mieszkańcom naszego kraju, możemy wykorzystać domene cc i zarejestrować na niej nazwę naszej strony.

Skąd ta popularność?

Ze względu na podobne brzmienie często bywa nazywana nową wersją domeny com. Dwie litery “c” można także rozwinąć jako skróty od wielu popularnych firm i instytucji, na przykład cycle clug lub catholic church. Niektórzy, tworząc swój adres internetowy, jako nazwy używają swojej marki, natomiast końcówkę domeny traktują jako skrót od branży, w której funkcjonują. Za pomocą domeny cc można przełamać rutynę i sprawić, że nazwa naszej strony internetowej będzie zapadała w pamięć. Zarejestrowanie pod nią firmy nie stanowi żadnego problemu, wystarczy odwiedzić sklep internetowy, który oferuje odpowiednie usługi, na przykład https://rapiddc.pl.

Idzie Nowe

Nie przegapimy żadnych nowinek. Będziesz zawsze na bieżąco. Idzie Nowe skutecznie dostarcza Ci aktualne i przydatne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 18 =